Županijski taekwondo klubovi uspješni na natjecanjima u Zaprešiću i Zagrebu

Županijski taekwondo klubovi uspješni na natjecanjima u Zaprešiću i
Zagrebu

U Zaprešiću održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u formama. Rezultati ostvareni na ovom natjecanju za sudionike iz članica Hrvatskog taekwondo saveza vrednuju se kao plasmani ostvareni na prvenstvu Hrvatske u formama. Nastupilo je 265 natjecatelja iz 35 klubova Hrvatske među kojima i članovi TKD Banija Pandas i TKD Prana.

Tekvondaši Banija Pandas bili su najuspješniji predstavnik Karlovačke županije na ovom natjecanju. Nastupili su sa 7 natjecatelja te ukupno osvojili 13 medalja. Šest medalja na Otvorenom prvenstvu Hrvatske i 7 medalja na državnom prvenstvu.

Medalje na OP osvojili su: 2. mjesto Oskar Kovačić kadet (K-KA), 3. mjesto Lucio Matuzić junior (K-JA) 3. mjesto Lucija Hrebac juniorka (K-JB) 3. mjesto Mia Šnajder juniorka (K-JB) 2. mjesto Fičko/Hrebac juniorski par (K-D1) 3. mjesto Matuzić/Fehervari juniorski par (K-D1)

Medalje na PH osvojili su: 2. mjesto Oskar Kovačić kadet (K-KA), 3. mjesto Lucio Matuzić junior (K-JA) 3. mjesto Petar Fičko junior (K-JA) 3. mjesto Lucija Hrebac juniorka (K-JB) 3. mjesto Mia Šnajder juniorka (K-JB) 2. mjesto Fičko/Hrebac juniorski par (K-D1) 3. mjesto Matuzić/Fehervari juniorski par (K-D1)

- Od osnutka kluba koji postoji već dvadeset i dvije godine ovo je prvi put da smo nastupali na prvenstvu Hrvatske u tehničkim disciplinama, u formama. Izuzetno smo zadovoljni plasmanom; 7 natjecatelja osvojilo je 7 medalja u 9 izlazaka na tatami – ističe trener karlovačkih „pandi“ Neven Trbojević.

Prani srebro i dvije bronce na prvenstvu Hrvatske u formama

TKD Prana nastupila je sa 4 predstavnika te osvojila jednu srebrnu i dvije brončane medalje. Srebro je osvojio Emanuel Mahečić koji je u kategoriji Ka-1 imao 11 protivnika. Brončane medalje su osvojili Ivan Klarić u Ka-5 u kojoj je nastupilo 10 natjecatelja, te Josip Krznarić u Ka-3 sa 8 konkurenata. Nastupio je i Eric Liković ali nije uspio izboriti medalju.

- Našim natjecateljima je ovo prvo sudjelovanje na prvenstvu hrvatske u formama te smo zadovoljni postignutim i uvjeren sam da ćemo iduće godine za to natjecanje pripremiti još veći i konkurentniji tim naših formaša – kaže trener Strusa.

Černelić i Križanić osvojili medalje za TKD Duga Resa

Iz TKD Duga Resa na istom tom natjecanju nastupila je Dora Černelić koja je osvojila 3. mjesto u kategoriji KB4.

Na Casper Open turniru u Zagrebu, koji je ujedno bio i zadnji kriterijski turnir za reprezentaciju, čLanica kluba Lara Križanić nastupila je u kategoriji -55 kg za kadetkinje osvojivši 2. mjesto. Odličja nisu uspjeli osvojiti Dominik Aršulić i Tea Trupković.