Zagrepčanka Irena Smojver i Nikola Špoljar iz Zaboka pobjednici 25 km duge trail utrke Ozalj-Vrhovac

Zagrepčanka Irena Smojver i Nikola Špoljar iz Zaboka pobjednici 25
km duge trail utrke Ozalj-Vrhovac

Nikola Špoljar iz Atletskog kluba Zabok pobjednik je 25 kilometara duge trail utrke Ozalj-Vrhovac. Za solidno zahtjevnu stazu trebalo mu je 2 sata, 5 minuta i 58 sekundi, čime je za gotovo 15 minuta bio brži od drugoplasiranog Zagrepčanina Lovre Srdarevića iz AK Sljeme, dok je treće mjesto pripalo još jednom Zabočaninu - Željku Kličeku.

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Irena Smojver iz AK Sljeme Zagreb, koja je ujedno osvojila i zaista izvrsno sedmo mjesto u ukupnoj konkurenciji. Na drugo i treće mjesto plasirale su se dvije Dubrovkinje - Ines Bašić i Helena Gleđa.

Po lijepom i ugodnom vremenu održane su još dvije utrke - na 16 kilometara najbrži je bio Ante Živković iz Zaprešića, ispred sugrađanina Dražena Dinjara i Saše Horvata iz AK Međimurje Čakovec, dok je u ženskoj konkurenciji raspored, barem onaj klupski, bio isti kao i na najdužoj stazi - slavila je Silvia Šimunović iz AK Sljeme, a drugo i treće mjesto pripalo je Dubrovkinjama Tei Faber i Marti Grubić.

Napokon, na utrci dugoj 7,5 kilometara slavio je Josip Domjančić (Čeglje), drugo mjesto osvojio je Dragan Štakić (AK Plitvice), a treće Ivica Gelo (AK Zaprešić). Kod žena domaće je razveselila pobjeda Ozljanke Renate Kožar. Druga je bila Davorka Holetić iz Samobora, a treća Sandra Kuzmić iz Zagreba (Adidas Runners).

U ove tri utrke nastupilo je gotovo 400 atletičarki i atletičara te rekreativaca i rekreativki iz Hrvatske i Slovenije te jedan predstavnik Švicarske.