Veteransko prvenstvo Balkana: Renati Novosel dva zlata, Ani Guštin Dragojević srebro, Matakoviću bronca

Veteransko prvenstvo Balkana: Renati Novosel dva zlata, Ani Guštin
Dragojević srebro, Matakoviću bronca

Ana Guštin Dragojević osvojila je srebrno odličje u utrci na 800 metara u kategoriji F55. U relativno mirnoj utrci prvo mjesto premoćno je osvojila Rumunjka Beres, Karlovčanka je jednako tako mirno i sigurno bila drugoplasirana, baš kao što je i trećeplasirana Bugarka Semkova daleko odmakla ostalim atletičarkama.

Napokon, Davor Mataković osvojio je broncu u muškoj utrci na 5000 metara u kategoriji M55. Bila je to utrka u kojoj su apsolutno dominirali hrvatski predstavnici - zlato je osvojio Braco Radeljić, srebro Marijan Cindrić, a broncu Davor Mataković. Četvrtoplasirani Rumunj zaostao je za Matakovićem 40-ak sekundi, a atletičari od petog mjesta nadalje zaostali su i po više od dvije minute.