Veslač Korane Luka Hajdin pobjednik je Mariborske regate u samcu za kadete A

Veslač Korane Luka Hajdin pobjednik je Mariborske regate u samcu za
kadete A

Protekloga vikenda je u organizaciji Veslačkog kluba Dravske elektrane Maribor na regatnoj stazi Bresterniškog jezera u Mariboru, priređena međunarodna, 41. po redu, veslačka regata Maribor 2019. na kojoj tradicionalno sudjeluju i veslački karlovačke Korane. Regata je okupila vrlo veliki broj slovenskih veslača, te veslača iz susjednih zemalja.

REZULTATI, A FINALA: * samac za kadete A (skupina): Luka Hajdin, kadetski prvak Hrvatske, okitio se zlatnom medaljom osvojivši 1. mjesto, dok su Matej Marinković i Gabriel Licitar zauzeli 6. mjesto * dvojac na pariće za kadete A: Mauro Bauer i Igor Šušnjar zauzeli su 5. mjesta * dvojac na pariće za juniore A: Mario Konjevoda i Patrik Vrabac zauzeli su 2. mjesto * kategorija samac za juniore A: Mario Konjevoda zauzeo je 4. mjesto ispred klupskog kolege Patrika Vrabca koji je bio 5.

Zbog povrede noge nije nastupila kadetkinja Ema Hodak, kadetska prvakinja Hrvatske.

Slijedi finale Hrvatskog veslačkog kupa u svim disciplinama i za sve uzraste koje će se održati 21. rujna u mjestu Pag na istoimenom otoku. Organizatori su VK Pag i HVS.