Po olujnom nevremenu karlovački nogometaši u derbiju kola s uvjerljivih 5:1 svladali Trešnjevku

Po olujnom nevremenu karlovački nogometaši u derbiju kola s
uvjerljivih 5:1 svladali Trešnjevku

Da li su procjene bile pogrešne, ili, pak, ove godine možemo od nogometaša Karlovca 1919 napokon očekivati bolje igre i borbu za vrh pa i konačno napredovanje u viši rang - pokazat će tek naredne utakmice. U svakom slučaju, susret prvog kola nove sezone 4. HNL Središte između Karlovca 1919 i Trešnjevke proglašavan je derbijem kola zbog ambicija obje momčadi, no Karlovčani su pokazali daleko bolju igru i slavili s visokih 5:1.

Utakmica je odigrana u izuzetno teškim uvjetima, olujni pljusak gotovo se savršeno poklopio s prvim sučevim zviždukom, a s vremenom je stanje postalo gotovo neizdrživo pa je susret u 21. minuti prekinut. Nisu se nogometaši do tad nimalo štedjeli pa je rezultat već bio 1:1 - za domaće je strijelac bio izuzetno raspoloženi Novinić.

Nakon što se vrijeme smirilo susret je nastavljen, a svoj show je nastavio Novinić. Prvo je izborio jedanaesterac kojeg je sam i realizirao za novo vodstvo Karlovčana, a potom je "zaradio" i crveni karton za goste nakon što je grubo srušen u jednom prodoru. Već na samom početku drugog dijela novi jedanaesterac i novi Novinićev pogodak, ujedno i njegov hat-trick. U 64. minuti opet Novinić trese mrežu Trešnjevke, no pogodak je poništen zbog zaleđa, no samo dvije minute kasnije ipak je 4:1. Noviniću se sada piše asistencija, jer je njegov udarac vratar gostiju obranio, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Turkalj. Za kraj, Turkalj je još jednim pogotkom postavio konačnih 5:1.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 ponovno igra kod kuće, protiv Zeline. No, vrlo je moguće da je ovo bila posljednja utakmica na "Čavleku" za neko vrijeme, jer tijekom tjedna trebali bi početi radovi na uređenju i obnovi atletske staze, ali i samog travnjaka. U tom slučaju susret će se igrati na pomoćnom terenu Čavlekovog stadiona.