SPORT

Nogometaši Karlovca 1919 proljetni dio otvorili uvjerljivom pobjedom protiv Croatije sa 4:0

Nogometaši Karlovca 1919 proljetni dio otvorili uvjerljivom
pobjedom protiv Croatije sa 4:0

Brojni problemi snašli su hrvatske četvrtoligaše - dakako, oni vremenski. Početak proljetnog dijela prvenstva dva puta je odgađan, a i iz trećeg pokušaja nisu se mogli odigrati svi susreti pa je tako odgođen i i ogled Slunja i Samobora.

No, nogometaši Karlovca 1919 ipak su uspjeli odraditi proljetnu premijeru, gostovanjem kod Croatije iz Hrastja. Iako su zbog snijega pa poplave gotovo mjesec dana bez treninga na travi, Karlovčani su vrlo dobro odigrali prvi proljetni susret i slavili s uvjerljivih 4:0. Sve je riješilo razdoblje od desetak minuta u prvom dijelu kada su pogocima Turkalja u 29. i 34. te Štefančića u 38. minuti poveli 3:0 i riješili pitanje pobjednika. Konačan rezultat postavio je Štefančić u 73. minuti iz jedanaesterca.

U sljedećem kolu nogometaši Karlovca 1919 dočekuju Dinamo iz Odranskog Obreža, dok Slunj gostuje kod Gradića.