Nogometaši Karlovca 1919 pogotkom Novinića u posljednjim trenucima svladali Zagreb 1:0

Nogometaši Karlovca 1919 pogotkom Novinića u posljednjim trenucima
svladali Zagreb 1:0

Nogometaši Karlovca 1919 teškom mukom, ali ipak zasluženo, nastavili su pobjednički niz i u 10. kolu 4. NL Središte. Podosta oslabljeni, u prilično slaboj utakmici, ipak su na kraju svladali nekadašnjeg prvaka Hrvatske, NK Zagreb sa 1:0.

Trener Štefančić u ovoj utakmici nije mogao računati na Mićunovića, Mamića, Vinskog i Johu, a sredinom drugog dijela, još uvijek kod 0:0, igru je zbog ozljede napustio i Turkalj. Karlovčani su dominirali, ali prilično jalovo, nije bilo puno prilika, a i te koje su se ukazale prije bi se mogle nazvati poluprilikama. U 77. minuti gosti su ostali s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Kižlin, a sedam minuta kasnije napokon se zatresla mreža Zagreba. Popovački je ubacio za Novinića, njegov udarac glavom vratar gostiju je obranio, no lopta se odbila opet do Novinića koji je iz "popravnog" siguran i bilo je to 1:0. U 87. minuti "pocrvenio" je i Marinić kod domaćih, ali rezultat se nije mijenjao.

Drugoplasirana Segesta u ovom je kolu poražena kod kuće, no razmak između Karlovčana i drugoplasiranih je ostao isti, jer je do ovog kola trećeplasirana Trešnjevka slavila na domaćem terenu protiv Tondacha. Karlovac 1919 tako predvodi ljestvicu sa 28 bodova, a Trešnjevka ima 22. U sljedećem kolu karlovački nogometaši gostuju kod Sloge iz Novske.