AKTUALNO

Marokanac El Aziz uvjerljivi pobjednik Karlovačkog cenera s najbržim vremenom u Hrvatskoj ikad

Marokanac El Aziz uvjerljivi pobjednik Karlovačkog cenera s
najbržim vremenom u Hrvatskoj ikad

U pravoj svjetskoj utrci mogli su uživati Karlovčani u prvom dijelu 7. Karlovačkog cenera. Elitna utrka okupila je zaista vrsna svjetska atletska imena pa nema sumnje kako će organizatori uspjeti u nakani da od sljedeće godine Cener bude uvršten u redovni kalendar Svjetske atletske federacija IAAF.

Pobjednik utrke je Marokanac Mustapha El Aziz, s vremenom 28:24, što je za minutu i 20 sekundi brže od dosadašnjeg rekorda Cenera i najbrža utrka ikada otrčana u Hrvatskoj. Na drugo i treće mjesto plasirali su se Uganđani. Drugi je Olimpijac iz Ria Moses Kurong, dok je treće mjesto osvojio Felix Chemonges.

Najbolji Hrvati plasirali su se od 10. do 12. mjesta, a to su, redom: Petar Bratulić, Filip Svalina i Zlatko Kožuhar.

U ženskoj konkurenciji dominirale su Kenijke. Prvo mjesto u vremenu 32:53 osvojila je Caroline Chebet, a drugo njena sunarodnjakinja Naumi Vaati. Odlično treće mjesto osvojila je Hrvatica Matea Parlov Koštro, četvrta je Kenijka Caroline Makandi Gitonga, a peto druga hrvatska predstavnica Bojana Bjeljac. Treća od hrvatskih predstavnica je na 10. mjestu Katarina Vukančić.