Karlovački košarkaši unatoč dobroj utakmici poraženi od Splićana, no sada im slijede tri susreta sezone

Karlovački košarkaši unatoč dobroj utakmici poraženi od Splićana,
no sada im slijede tri susreta sezone

Košarkaši Šanca zamalo su došli do bodova protiv favoriziranog splitskog Universitasa u 17. kolu Prve lige. Odlično su odigrali Karlovčani veći dio utakmice, na kraju je, čini se, presudio tanak igrački kadar i izmorenost domaćih prvotimaca, što su mladi Splićani iskoristili.

Odlično su domaći otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine vodili 23:15. I na poluvremenu je bilo +8 (47:39), a gosti su se priključili u trećoj četvrtini u kojoj su došli i do prvog vodstva, no na posljednji odmor ipak se otišlo s rezultatom 69:66 za Šanac. Sjajan početak čevrte četvrtine i vodstvo 75:66 ipak nisu bili dovoljni za pobjedu - Splićani su se još jednom vratili i na kraju slavili sa 93:89.

Šteta za propuštene bodove koji bi puno značili Karlovčanima koji ovako ostaju na pretposljednjoj poziciji, ali sjajna igra u prošlom kolu uz pobjedu nad Boscom u Zagrebu i vrlo dobar susret protiv Splićana ohrabrenje su pred tri, slobodno se može reći, presudne utakmice sezone. Naime, u naredna tri kola Šanac očekuju izravni ogledi protiv konkurenata u borbi za ostanak - loša vijest je da su prva dva na uzastopnim gostovanjima kod Borova i Grafičara, nakon čega na svom parketu dočekuju Pulu 1981. Tri pobjede u ovim susretima bile bi praktički garancija ostanka u Prvoj ligi, a barem dvije potrebne su da bi nada u ostanak ostala realna prije same završnice prvenstva.

Protiv Universitasa sjajan je bio Josipović sa 34 poena, Mileta je dodao 19, Češković 17, Kraljić 11, Požar 6, a Škrtić 2 poena.