Ekipno PH u krosu: Karlovački seniori šesti, Helena Valentić odlična treća u utrci seniorki

Ekipno PH u krosu: Karlovački seniori šesti, Helena Valentić
odlična treća u utrci seniorki

U Koprivnici je održano ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu, na kojem je Atletski klub Karlovac nastupio u muškoj seniorskoj i ženskoj kadetskoj konkurenciji, no još je nekoliko natjecatelja trčalo u pojedinačnoj konkurenciji. Odličja su se dijelila samo u ekipnoj konkurenciji, a karlovački atletičari i atletičarke nisu ih uspjeli osvojiti, iako su imali solidne rezultate. Seniori su tako zauzeli šesto mjesto u konkurenciji 14 momčadi, a kadetkinje su bile osme u konkurenciji 16 ekipa.

Iako pojedinačna konkurencija nije službeno bodovana ipak treba istaknuti sjajnu utrku Helene Valentić, koja je među 45 atletičarki zauzela zaista odlično treće mjesto u utrci seniorki na 4 kilometra, i to kao jedna od najmlađih sudionica utrke. Osamnaestogodišnja Karlovčanka, naime, zaostala je jedino za najboljom hrvatskom dugoprugašicom, osam godina iskusnijom Mateom Parlov, te u borbi za drugo mjesto samo dvije sekunde za već gotovo veterankom, Ljiljanom Ćulibrk.

Od ostalih pojedinačnih rezultata spomenimo one iz Top 10 - kod seniora Bruno Belčić je bio sedmi, a Ivan Katić osmi u konkurenciji 59 atletičara, a Lea Novković zauzela je osmo mjesto u utrci kadetkinja na kojoj ne nastupilo 70 djevojčica.