Atletika: Karlovčani Lea Novković na 300 s preponama i Franjo Špišić na 200 metara prvaci Hrvatske

Atletika: Karlovčani Lea Novković na 300 s preponama i Franjo
Špišić na 200 metara prvaci Hrvatske

Nakon tri bronce prvog dana prvenstva Hrvatske u atletici u mlađekadetskoj i kadetskoj konkurenciji, održanog u Varaždinu, karlovači atletičari i atletičarke drugog su dana osvojili dva odličja, ali zlatnog sjaja!

AK Karlovac dobio je dva nova prvaka Hrvatske - kadetkinja Lea Novković nakon malog "kiksa" na 100 s preponama, gdje je bila peta (a prvakinja je države u starijoj juniorskoj konkurenciji), već je prvog dana u utrci na 300 metara uzela broncu, a drugog dana natjecanja propisno se "naljutila" i uvjerljivo slavila na 300 metara s preponama, s više od dvije sekunde prednosti nad drugoplasiranom.

I mlađi kadet Franjo Špišić vraća se u Karlovac s dva odličja. Nakon bronce na 60 metara, Špišić je drugog dana natjecanja u konkurenciji 30 mladih atletičara iz cijele Hrvatske bio najbrži i tako po prvi puta postao prvak Hrvatske u jednoj disciplini. Podsjetimo, treću broncu za Karlovac osvojila je mlađa kadetkinja Nera Malović na 400 metara.

Drugog dana natjecanja bilježimo još tri vrlo dobra rezultata - Andrija Šegavić iz AK Karlovca bio je četvrti na 600 metara, a njegova klupska kolegica Irina Vidiček-Ljubojević peta na istoj dionici u ženskoj konkurenciji. Malo je nedostajalo da se vrijednog odličja "dokopa" i drugi karlovački atletski klub - KA Tim. Lovro Kasunić u utrci na 3000 metara osvojio je četvrto mjesto zaostavši manje od sekunde za broncom.