Nekategorizirano

Zlatni dečko iz Ogulina Luka Cindrić najbolji hrvatski rukometaš u 2017.

Zlatni dečko iz Ogulina Luka Cindrić najbolji hrvatski rukometaš u
2017.

U poluvremenu utakmice Hrvatska - Crna Gora u Spaladium areni održano je proglašenje najboljih rukometnih lica naše zemlje za 2017. godini. Prema glasovima novinara u 24. izboru Sportskih novosti najboljim rukometašem proglašen je prvi put u karijeri - Luka Cindrić.

Zlatni dečko iz Ogulina, sjajni srednji vanjski vodio je Vardar do naslova prvaka Europe, a u polufinalnoj je utakmici Lige prvaka zabio i gol za pobjedu.

- Sezona iz snova, mislim da sam napravio veliku stvar - rekao je Cindrić na proglašenju.

Andrea Penezić, popularna Penka, najbolja je hrvatska rukometašica. S Vardarom je igrala finale Lige prvakinja.

Nenad Šoštarić dobio je priznanje za najboljeg trenera u 2017. godini, specijalist za ženski rukomet koji je u 2017. postao izbornik rukometašica, a nakon dugo vremena donio je i europski trofej u Hrvatskoj - s rukometašicama zagrebačke Lokomotive osvojio je Challenge cup.

Najbolji sudački par su Matija Gubica i Boris Milošević.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Glavna proba za EP: Hrvatska slavila protiv čvrste Crne Gore

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u "generalci" za predstojeći EURO u Splitu selekciju Crne Gore s 25-22 (13-10). Split – Spaladium arena. Gledatelja 10000. Suci: Načevski i Nikolov (Makedonija). Sedmerci: Hrvatska 2 (2), Crna Gora 4 (3) Isključenja: Hrvatska 10 minuta, Crna Gora 4 minute.

HRVATSKA: Alilović 4+1 obrana, Pešić 7 obrana; Mihić, Marić, Duvnjak 4, Stepančić 3, Kopljar 2, Vori 1, Pešić, Š. Ivić, Horvat 3, Karačić 1, Kontrec, Mandalinić, Štrlek 5, Čupić 3 (2), Musa, Mamić, Cindrić 3, Jaganjac. Izbornik: Lino Červar. CRNA GORA: Mijatović, Simić 10 obrana, Mijušković 4 obrane; Simović, Perišić, Čavor 3, Lazović, Pejović, Marković 2, Mijušković, Radović, M. Vujović 3, Radojević, Anđelić, S. Vujović 2, Ševaljević 5 (2), Božović 3, Lasica 2, Lipovina 1. Izbornik: Dragan Đukić.

Podsjetimo, EURO otvaraju Hrvatska i Srbija 12. siječnja u Splitu, a u toj skupini još igraju Danska i Island.