Žetva prvih mjesta u Varaždinu - atletičarke i atletičari Karlovca čak osam puta na najvišem postolju

Žetva prvih mjesta u Varaždinu - atletičarke i atletičari Karlovca
čak osam puta na najvišem postolju

U Varaždinu je održano 7. kolo Hrvatske atletske lige - Sjever, natjecanja za klubove iz šire zagrebačke okolice, na kojem su sjajan nastup imali atletičari i atletičarke AK Karlovca. Osam puta penjali su se na najviše postolje, a posebno su sjajni bili mlađi juniori koji su osvojili i ekipno prvo mjesto, uz tri prva, jedno drugo i dva treća mjesta. Na 100 i 300 metara dvostruko slavlje mladih Karlovčana - na 100 metara prvi je bio Marko Krivačić, a treći Patrik Rački, dok je na 300 metara slavio Hrvoje Neralić, a Krivačić bio treći. Bruno Belčić osvojio je prvo mjesto na 2000 metara, dok je Hrvoje Neralić bio drugi na 100 metara s preponama.

Što se tiče ostalih slavljenika, redom po kategorijama od najmlađih - kod mlađih kadetkinja prva je bila Irina Vidiček-Ljubojević na 300 metara, kod starijih kadetkinja Lea Novković osvojila je prvo mjesto na 100 s preponama, a drugo na 60 metara, dok je kod starijih kadeta u vrlo uzbudljivoj utrci pobjednička štafeta Karlovca (Patrik Rački, Hrvoje Neralić, Marko Krivačić i Tin Dolšak) za šest stotinki bila brža od štafete zagrebačke Mladosti. Kod mlađih juniorki Helena Valentić slavila je na 2000 metara, dok je u seniorskoj konkurenciji Petra Grivac bila najbolja u utrci na 100 metara.

Kod limača i limačica nije bilo odličja, ali vrijedi spomenuti rezultate na 60 metara za limačice. Ukupno je najuspješnija mala Karlovčanka bila Sara Sertić Orhanović na 7. mjestu, dok je Lara Požar bila ukupno 10., ali je bila na samom rubu osvajanja odličja za 2007. godište. U svojem je godištu, naime, bila četvrta i to zaostavši samo malenih šest tisućinki (!) za Erin Capan iz zagrebačkog Dinamo Zrinjevca.