Više od stotinu trkačica i trkača svih uzrasta sudjelovalo na 11. utrci Crtom bojišnice 129. brigade

Više od stotinu trkačica i trkača svih uzrasta sudjelovalo na 11.
utrci Crtom bojišnice 129. brigade

Oko stotinu trkačica i trkača svih uzrasta iz desetak atletskih društava i škola trčanja sudjelovalo je jučer na 11. utrci Crtom bojišnice 129. brigade HV, u organizaciji Atletskog kluba KA TIM.

Održane su utrke na 10 i na 5 kilometara, štafetne utrke na 4 puta 2,5 kilometara te dječje utrke. U utrci na 10 kilometara pobijedio je Srđan Puškarić, drugi je bio Antonio Pintur, a treći Davor Mataković. U konkurenciji žena najbrža je bila Željka Cunić Milošević, ispred Jasminke Sušanj i Darinke Vučković.

U utrci na 5 kilometara pobijedio je Zrinoslav Kekez, drugi je bio Nikica Vrabac, a treći Marin Brkljačić. U konkurenciji trkačica najbrža je bila Dina Kuiš, ispred Maje Purgar Ivke i Martine Majetić.

U konkurenciji štafeta na 4 puta 2,5 kilometara najbrža je bila muška štafeta u sastavu Leon Pleša, Lovro Kusanić, Noa Majetić i Damir Perinac. U kategoriji mješovitih štafeta (2Ž+2M) najbrža je bila štafeta u sastavu Antonio Baćak, Ružica Baćak, Ivan Bedeniković i Margareta Kovačević, a u kategoriji ženskih štafeta prva je bila četvorka Maja Luketić, Anja Luketić, Lana Perinac i Katja Joha.

Start i cilj utrka bio je kod stadiona NK "Vatrogasac" u Gornjem Mekušju. Uoči glavnih utrka održale su se i utrke predškolaca na 30 metara te učenika nižih razreda osnovne škole na 300 metara.