Veteransko prvenstvo u malom nogometu: Dugorešani nakon katastrofe stigli do osmine finala, Slunjane "uništio" ždrijeb

Veteransko prvenstvo u malom nogometu: Dugorešani nakon katastrofe
stigli do osmine finala, Slunjane

U Rovinju je održano 16. veteransko prvenstvo Hrvatske u malom nogometu, na kojem su među 24 momčadi bila i dva predstavnika Karlovačke županije - Duga Resa i Slunj.

Iako su prvenstvo otvorili pravom katastrofom, na kraju su uspješniji bili Dugorešani. Oni su, naime, u prvom susretu poraženi od porečkog Jadrana s čak 12:0, ali ih je pobjeda nad šibenskim Banzogom 4:1 dovela do osmine finala, gdje su poraženi od prošlogodišnjeg pobjednika i branitelja naslova, zagrebačkog Remetinca sa 3:0.

Slunjani su, pak, imali zaista nesreću sa ždrijebom. U skupini su imali kasnije finaliste - sa zagrebačkom Lokomotivom su odigrali 3:3, a od Neretve iz Metkovića izgubili 4:0 i tako napustili turnir već u skupini. Ove dvije momčadi stigle su i do finala, gdje je Neretva s visokih 7:0 svladala Lokomotivu. Treće mjesto osvojili su veterani dubrovačkog GOŠK-Juga.

U organizacijskom i provedbenom dijelu prvenstva udjelovao je i član Komisije veteranskog nogometa Nenad Stražanac kao operativac, a imao je i pomoćnika delegata Dragana Kolića koji je također član NSKŽ, dok se kroz cijelo vrijeme turnira brinula o ozljedama fizioterapeutkinja Ivana Sabljarić (fizioterapeut NK Karlovac 1919).