SPORT

U velikom derbiju 1. HRL rukometaši Karlovca na vrućem gostovanju u Splitu slavili sa 24:22 i preuzeli vrh ljestvice!

U velikom derbiju 1. HRL rukometaši Karlovca na vrućem gostovanju u
Splitu slavili sa 24:22 i preuzeli vrh ljestvice!

Karlovački rukometaši na vrhu su ljestvice 1. HRL! U velikom derbiju ne samo 17. kola već i cijele sezone, Karlovčani su u Splitu svladali do ovog kola prvoplasiranog domaćina sa 24:22 i tako preuzeli vodstvo na ljestvici, ali se i na najbolji mogući način iskupili za 2-3 neočekivana kiksa na gostovanjima kod slabijih suparnika.

U Splitu je Karlovac vodio gotovo cijelu utakmicu da bi u samoj završnici došlo do šokantnih preokreta. Na poluvremenu je bilo 13:12, a praktički konstantno rezultat se kretao od izjednačenog do plus dva za Karlovčane. A onda 10 minuta prije kraja, kod 20:18 za Karlovac, kreće velika serija Splićana koji dolaze u vodstvo od 22:20. No, umjesto da klonu, karlovački rukometaši odmah rade svoju seriju i ubrzo opet vode sa 23:22. Splitski napad za izjednačenje brzo je propao, a potom su Karlovčani uspjeli izdržati splitski presing i u posljednjim trenucima susreta postići i još jedan pogodak za konačnih 24:22 i ogromno slavlje na parketu splitske dvorane.

Izvrsnu karlovačku momčad predvodio je fenomenalni Obranović sa 11 pogodaka, sjajno je branio Karić sa 13 obrana. Igrali su: Karić (13 obrana), Glumac, Radočaj, Frketić, K. Capan, Vučić, Milovac, Šnajder 3, H. Capan, Bačić, Crnković 4, Mrljak 1, Sudarić 1, Ostarčević 3, Obranović 11, Smojver 1.

U sljedećem kolu rukometaši Karlovca na svom parketu dočekuju momčad riječke Kozale.