SPORT

Andrej Veličanstveni i 15 karlovačkih junaka - rukometaši Karlovca startali pobjedom 35:31

Andrej Veličanstveni i 15 karlovačkih junaka - rukometaši Karlovca
startali pobjedom 35:31

Rukometaši Karlovca, povratnici u Premijer ligu, startali su pobjedom i to ne nad bilo kakvom ekipom već nad sjajnom momčadi zagrebačke Dubrava koje je prošlogodišnje prvenstvu Premijer ligi okončala na visokom trećem mjestu. Prvenstveni susret 1. kola Premijer lige između Karlovca i Dubrava završen je pobjedom domaćina 35:31 (16:16).

Nije to bio rukomet koji bi zadivio probirljive poklonike tog sporta, ali je to bila i zanimljiva utakmica, rezultatski neizvjesna do samoga kraja koja je zasigurno zadovoljila oko 1000 gledatelja na tribinama dvorane kraj Korane koji su nakon godinu dana ponovno došli podržati svog premijerligaša.

Gostujuća momčad je počela furiozno i sa 2-3 gola razlike držali su Karlovčane na distanci tako da su domaći rukometaši u prvo vodstvo došli tek na samom početku drugog dijela (17:16). U 43. minuti Karlovac preko Vlade Ostarčevića i sjajnom obranom mladog Matea Radočaja prvi put dolazi do vodstva od 3 gola razlike (25:22). No u 51. minuti Dubrava ponovno hvata prednost Karlovca poravnavši na 27:27. U nastavku na scenu stupa veličanstveni Andrej Obranović koji golovima drži na rezultatskoj distanci protivničku momčad. Na sreću nije sam, tu je Ivan Šnajder koji u pravom trenutku za svoju momčad pogađa gol Domagoja Grahovca, inače sjajnog vratara gostujuće momčadi. U pravom trenutku gol za Karlovac postiže i iskusni Ostarčević. U posljednjoj minuti susreta je velikih 3 razlike za domaćina (34:31). Nedohvatljivo za momčad proslavljenog vratara hrvatske rukometne reprezentacije Vladu Šolu i pomoćnika mu isto tako nekadašnjeg reprezentativca Davora Dominikovića. Treba reći da ih je taktički, naročito u drugom dijelu, nadmudrila trenerica Karlovca Tanja Rašić kojoj bi se proslavljeni trenerski tandem, ako su gentlemeni a pretpostavljamo da to jesu, trebali pokloniti do nogu.

Bilo je tu i grešaka i slabijih igri pojedinaca iz redova domaće momčadi. Ali, Bože moj tko ne griješi! Možda da se više igralo na krila i malo čvršće u obrani. Konačno, to je prva utakmica a uspješnost i forma momčadi moći će se prosuditi tek kroz nekoliko kola pa tako i u idućem kad Karlovčani odlaze na parket dvorane u Poreču, istoimene momčadi koju vodi Karlovčanin Dinko Đanković.

Igrač utakmice bio je bez konkurencije Obranović s 15 postignutih golova, odlično je odigrao i Ostarčević, Radočaj je obranio kad je zatrebalo i Šnajder zabio kad je to također bilo potrebno. Kod gostiju odličan na golu jedan od tri Grahovca te Radoš.

KARLOVAC  35 (16) DUBRAVA    31 (16)

KARLOVAC – ŠSD gledatelja 1000. SUCI: Cindrić i Gonzurek (oba Osijek). NADZORNIK: Boris Čačić (Zagreb). SEDMERCI: Karlovac 4/4, Dubrava 4/3. ISKLJUČENJA: Karlovac 8 min. (Bačić 2+2, Ostarčević 2, Frketić 2). Dubrava 10 minuta (Radoš 2, Maričić 2+2, Medić 2, Šandrk 2). KARLOVAC: Radočaj (8+0), K. Capan, Perajica 3, Milovac, Šnajder 4, H. Capan 3, Bačić, Mrljak 3, Sudarić 1, Crnković 1, Karić (4+1), Ostarčević 3, Obranović 15 (4), Smojver 1, Frketić 1, Glumac. TRENERICA Tatjana Rašić. DUBRAVA: Kelemen 4, Šuker, Volar, Vida 4, Radoš 7 (1), Vinković 6, Maričić, Šutalo, Samardžić, Medić 4, Šandrk 2, Godec 1, M. Grahovac, N. Grahovac, D. Grahovac (10+0), Buneta 3. TRENER Vlado Šola.