U Kamanju na 10 kilometara najbrži Neven Čorko, u Rakovici na 27 kilometara slavio Samir Mehmedović

U Kamanju na 10 kilometara najbrži Neven Čorko, u Rakovici na 27
kilometara slavio Samir Mehmedović
Utrka u Kamanju (foto: Denis Stošić)

U Karlovačkoj županiji ovog vikenda održane su dvije zanimljive utrke. U Kamanju se trčala cestovna utrka na 10 kilometara u okviru Festivala DOK, a vrlo uvjerljivu pobjedu odnio je Neven Čorko iz AK Rudolf Perešin iz Gornje Stubice s vremenom 40:03, odnosno gotovo punih pet minuta brže od drugoplasiranog Slovenca Weissa, dok je treće mjesto zauzeo Antonio Baćak.

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Maja Perišić, ispred Mirjane Kolar i Marine Marojčić.

U Rakovici je održan Barać Trail, a trčalo se na četiri dionice. Na najdužoj stazi, iscrpljujućoj dionici od 27 kilometara, slavio je Samir Mehmedović iz Bosne i Hercegovine, kojem je trebalo 2 sata, 5 minuta i 36 sekundi do cilja. Drugi je njegov zemljak Mehmed Barjaktarević, a na trećem mjestu je najbolji hrvatski natjecatelj - Davorin Šindler. U ženskoj konkurenciji slavila je Ivana Jergović Šindler, ispred Danijele Horvat i Petre Baleta.

Na stazi dugoj 14 kilometara prvo mjesto osvojio je Marijan Cindrić, drugi je Mario Vuković, a treći Hrvoje Mudrovčić. Kod žena najbrža je bila Mirela Jurčić, drugo mjesto osvojila je Katja Rajačić, a treće Iva Venne.

Napokon, na najkraćoj stazi, dugoj 4 kilometra, prvo mjesto osvojio je Domagoj Abrlić, ispred Gorana Majetića i Ivana Abrlića. U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Svetlana Žagar, izvrsna treća u ukupnoj konkurenciji. Druga kod žena je Petra Sabljić, a treća Jelena Franjković.