U drastično oslabljenom sastavu karlovački rukometaši u velikoj borbi ipak svladali Hrvatski dragovoljac sa 29:27

U drastično oslabljenom sastavu karlovački rukometaši u velikoj
borbi ipak svladali Hrvatski dragovoljac sa 29:27

Izuzetno vrijedne bodove osvojili su rukometaši Karlovca u susretu 7. kola 1. HRL Jug. Prije sezone bio je to vjerojatno susret u kojem su bodovi bili unaprijed uračunati, no momčad je još uvijek pomalo uzdrmana odlaskom Obranovića, a pravi peh dogodio se ozljedama Frketića i Crnkovića pa je Karlovac pred ovaj važan susret ostao bez kružnih napadača! Trenerica Tanja Rašić tako je bila prisiljena na brojne rošade, kako na startu, tako i tijekom utakmice, ali uz izuzetnu borbenost domaćih mladih rukometaša i podršku publike na kraju je ipak sve dobro završilo.

Domaći su se malo odvojili na početku - 7:4, ali ubrzo gosti dolaze do vodstva 10:11. U završnici igra se praktički gol za gol, a na odmor ipak s minimalnom prednošću odlazi Karlovac (16:15). Uspjevaju se karlovački rukometaši u tvrdom nastavku nakon sedam minuta odvojiti na 19:15, ali gosti se vraćaju na 19:18. Opet krajnje izjednačen ogled i onda opet malo odvajanje domaćih na 27:24, ali uporni i fizički znatno jači gosti opet dolaze na samo pogodak zaostatka - 28:27. Ostalo je pola minute do kraja susreta, a domaći nakon time outa ipak uspjevaju izdržati jak presing gostiju, ujedno i realiziravši posljednji udarac za konačnih 29:27.

Junaci svakako Šnajder i Sudarić, prvi sa osam, a drugi sa sedam pogodaka, na vratima Radočaj sa solidnih 10 obrana, ali čak tri sedmerca, što je svakako bilo izuzetno vrijedno u konačnom raspletu. Po tri pogotka dali su Čakarić, Rukavina i Bačić, dva je dodao Begić, a po jedan Janjanin, Makarun i Mrljak.

Nakon sedmog kola Karlovčani će biti na drugoj ili trećoj poziciji ljestvice (ovisno o rezultatu susreta Biograd - Metković Mehanika, u kojem domaći pobjedom mogu ostaviti Karlovac na drugoj poziciji), a u sljedećem kolu gostuju u Solinu.