Tri četvrtine premalo za uspjeh - karlovački košarkaši u dvoboju "klinaca" poraženi u Pazinu 69:55

Tri četvrtine premalo za uspjeh - karlovački košarkaši u dvoboju

Bez iskusnih Češkovića i Đukića, koji će u ovoj sezoni igrati domaće utakmice, mladi košarkaši karlovačkog Šanca ublježili su i treći poraz u Drugoj ligi Zapad. U ogledu s Pazinom, koji je također momčad sačinjena gotovo potpuno od juniora i kadeta, pokazalo se još jednom da Karlovčanima prvenstveno nedostaje stabilnost. Odigrali su tri dobre četvrtine, ali ona preostala, u ovom slučaju druga, presudila je susret.

Nakon prvih 10 minuta vodio je Šanac 18:15, a onda u drugom dijelu karlovačkih košarkaša nije bilo niti u obrani niti u napadu, dobili su Pazinjani tu dionicu sa 28:7 i na odmor otišli s velikom prednošću 43:25. U nastavku opet izjednačena igra i nešto bolji Karlovčani, ali to nije bilo dovoljno za išta osim smanjenja prednosti domaćih i konačnih 69:55 za Pazin.

Igrali su, pod vodstvom trenera Gašparovića: Požar 4, Jakara 4, Manojlović 8, Stipić 1, Manjerović 2, Penić 9, Katić 2, Mateković 8, Šarić 4, Vladić 13.

U sljedećem kolu košarkaši Šanca dočekuju ekipu Kraljevice, koja nakon tri kola također ima tri poraza pa je to dobra prilika za Karlovčane do ubilježe i prve bodove ove sezone.