SPORT

Tin Živčić kadetski prvak, Streljački klub Duga Resa ekipni viceprvak Hrvatske

Tin Živčić kadetski prvak, Streljački klub Duga Resa ekipni
viceprvak Hrvatske

U Rijeci je održano prvenstvo Hrvatske za kadete i juniore serijskim malokalibarskim oružjem na kojem su nastupili i mladi strijelci Streljačkog kluba Duga Resa.

Dugoreški kadeti Tin Živčić, Dorian Mihalić i Filip Maletić nastupili su u disciplini MK puška 50 metara ležeći stav 20 hitaca u kojoj je Tin Živčić osvojio zlatnu medalju i naslov prvaka Hrvatske. Maletić je osvojio 25. mjesto a Mihalić 26. mjesto.

Juniori Luka Malović, Tin Živčić, Lukas Bilić i Grgur Moguš nastupili su u disciplini MK puška 50 metara ležeći stav 40 hitaca u kojoj je Luka Malović odlično gađao i kao treći se kvalificirao u finalno gađanje te na kraju osvojio 6. mjesto. Živčić je osvojio 10., Moguš 11. a Bilić 15 mjesto.

Ekipa juniora SK Duga Resa u sastavu Luka Malović, Tin Živčić i Grgur Moguš u istoj disciplini osvojila je 2. mjesto i okitila se naslovom viceprvaka Hrvatske. Zlatnu medalju osvojila je ekipa SK Križevci 1252 a brončanu medalju ekipa SK Tekstilac.