AKTUALNO

Startalo 1. žensko EP u futsalu: Hrvatice lako svladale Slovenke, Rusija i Švedska remizirale u odličnom susretu (FOTO GALERIJA)

Startalo 1. žensko EP u futsalu: Hrvatice lako svladale Slovenke,
Rusija i Švedska remizirale u odličnom susretu (FOTO GALERIJA)

U Karlovcu, Madridu, ukrajinskom Cherkasyju i portugalskom Oliveira de Azemeisu danas je započela glavna runda povijesnog 1. Europskog prvenstva u futsalu za žene. Šesnaest momčadi bori se za četiri mjesta u završnici koja je na rasporedu u veljači 2019. godine, a u Karlovcu se za jednu "vizu" za final four bore Hrvatska, Slovenija, Švedska i Rusija.

Već na otvaranju mogli smo gledati izuzetno kvalitetnu utakmicu - nešto od ponajboljeg što ženski futsal može ponuditi. S jedne strane moćna Rusija, svjetske viceprvakinje predvođene ponajboljom igračicom svijeta Aleksandrom Samorodovom, s druge strane Švedska, poznata po ulaganjima i interesu za ženski nogomet, a tako i futsal. Na kraju - završilo je 2:2, posve zasluženo, iako su Ruskinje dominirale (omjer udaraca na gol 35-8!), no Šveđanke su bile učinkovitije, a njihova sjajna vratarka Lundqvist s pravom je ponijela epitet igračice susreta. Oba gola za Švedsku postigla je Chamoun, dok su za Rusiju golove postigle Fedorova i Vorobey.

U drugom susretu večeri prvi nastup Hrvatica. U odličnoj atmosferi koju su priredili hrvatski i slovenski navijači (vrijedi napomenuti da je i sa Šveđankama doputovalo 20-ak navijača), Hrvatska se ipak pokazala kao prejaka. Već do poluvremena domaće su povele sa 2:0 s dva lijepa pogotka izuzetno raspoložene Tomislave Matijević, a u nastavku jedina prava prijetnja našim malonogometašicama bila je činjenica da su u manje od 9 minuta prikupile pet prekršaja što je značilo da do kraja susreta svaki sljedeći prekršaj znači i kazneni udarac sa 10 metara. Imale su ga Slovenke čak tri puta, no dva puta je odlično obranila Andrea Telišman, a treći puta udarac je otišao preko gola. Naše su, pak, bile precizne i odlično raspoložene pa je s još dva pogotka sjajne Matijević te po jednim Sandre Brkan i Mihaele Horvat, rezultat na kraju susreta glasio visokih 6:2 za Hrvatsku (za Sloveniju su golove postigle Vojsk i Vrabel).

U četvrtak su na rasporedu utakmice drugog kola - u 16:30 sastaju se Rusija-Slovenija, a u 19:00 Hrvatska-Švedska. Ulaz je slobodan.