Startala 4. NL Središte Zagreb: Nogometaši Karlovca 1919 "razbili" petrinjsku Mladost 7:2, Slunjanima bod kod Dinama

Startala 4. NL Središte Zagreb: Nogometaši Karlovca 1919

Počela je nova sezona MŽNL Središte, u kojoj ove godine Karlovačku županiju predstavljaju Karlovac 1919 i Slunj. Karlovčani su u prvom kolu na Čavlekovom stadionu ugostili petrinjsku Mladost i u pravoj golijadi slavili sa 7:2, uz čak pet pogodaka raspoloženog Enesa Novinića.

Karlovačke nogometaše u vodstvo je u 15. minuti doveo Štefančić, uslijedila su dva Novinićeva pogotka za 3:0, gosti su potom smanjili, a u posljednjim trenucima prvog dijela Novinić je zaokružio hat-trick za 4:1, rezultat s kojim se otišlo na odmor. U nastavku još dva pogotka Novinića i jedan Štefančića za visokih 7:2 i odličan ulazak u sezonu.

Slunj je gostovao u Odranskom Obrežu, kod suparnika protiv kojeg je i izborio ulazak u MŽNL Središte u kvalifikacijama. Domaći Dinamo na kraju je ipak sačuvao status zahvaljujući odustajanju nekih klubova, a voljom ždrijeba u prvom kolu opet su se sastali Dinamo i Slunj. Domaći su poveli u 34. minuti, a kraj prvog dijela i početak drugog protekli su u znaku Slunjana, prvenstveno Plivelića koji je u 45. minuti izjednačio, a u 48. minuti i doveo Slunj u vodstvo. Ipak, Obrežani su do kraja susreta uspjeli izjednačiti na 2:2.

U drugom kolu Slunj u svom prvom domaćem susretu u višem rangu dočekuje Stupnik, dok Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kod momčadi Jaruna.