Srđan Puškarić pobjednik inkluzivne "Run of Heart" utrke u Jaškovu, trčao i slijepi svjetski rekorder iz Kenije

Srđan Puškarić pobjednik inkluzivne

Jaškovo je danas domaćin tradicionalnog Štrudlafesta, a jučer je unatoč izuzetno lošim vremenskim uvjetima ugostilo inkluzivnu utrku na 10,5 kilometara "Run of Heart". Osim sportskog nadmetanja i druženja, cilj ovog događanja, koje je organizirao Centar za pružanje usluga u zajednici Ozalj, je poticanje uključivanja djece s teškoćama i osoba s invaliditetom u zajednicu te senzibiliziranje javnosti prema njima kao ravnopravnim i vrijednim članovima društva.

Utrku i cijelu akciju podržali su i brojni hrvatski sportaši s invaliditetom, na čelu s ponajboljim svjetskim slalomašem Dinom Sokolovićem, a do Jaškova je ovom prilikom potegnula i prava svjetska atletska zvijezda - Kenijac Henry Wanyoike, aktualni svjetski rekorder u maratonu za slijepe i osvajač tri zlatne i jedne brončane paraolimpijske medalje. Da je riječ o iznimnom atletičaru Wanyoike je pokazao i u Jaškovu, osvojivši izvrsno četvrto mjesto u konkurenciji videćih osoba. Prvo mjesto osvojio je Srđan Puškarić iz AK Karlovca, pretrčavši zahtjevnu stazu po vrlo lošem vremenu za solidnih 43:24. Drugo mjesto osvojio je Davor Mataković, a treće Dražen Sikirica. Kod žena najbrža je u vremenu 56:17 bila Vesna Brajak, drugo mjesto osvojila je Mirela Čižić, a treće Anđelka Mađar.

Trčalo se i na još nekoliko distanci. Na trail utrci na 5,1 kilometara prvo mjesto u muškoj konkurenciji osvojio je Muris Porčić iz Krapine, a kod žena je najbrža bila Karlovčanka Maja Lukić.

Na 2,2 kilometra prva mjesta u glavnoj utrci osvojili su članovi karlovačkog KA Tima Marko Čižić i Lana Perinac, a u konkurenciji osnovaca najbrži je bio Karlo Žugec iz OŠ Konjščina.