U Spaladium Areni pao je i Island - u novu pobjedu Hrvatsku predvodio Ogulinac Luka Cindrić koji je i igrač utakmice

U Spaladium Areni pao je i Island - u novu pobjedu Hrvatsku
predvodio Ogulinac Luka Cindrić koji je i igrač utakmice

Nakon Srbije u prepunoj Spaladium Areni pao je i Island i to rezultatom 29:22. Na krilima Ogulinca Luke Cindrića i Marka Mamića, fenomenalnim obranama Ivana Stevanovića Stivija, ali i svih ostalih, reprezentacija Hrvatske je zasluženo pobijedila i ponovo oduševila igrom, zalaganjem i borbenošću.

Bez ozlijeđenog kapetana Domagoja Duvnjaka, osovina Cindrić - Karačić funkcionirala je savršeno, no Island je nokautiran tek u drugom dijelu kad je u igru ušao Mamić koji je s četiri gola pomogao da se napravi toliko željena razlika i ipak mirnije uđe u finiš utakmice. Stevanović je sjajno otvorio s 3/3, nastavivši seriju koju je imao protiv Srbije. Karačić i Štrlek također su zabili po četiri gola.

Dok je Island u prvom dijelu prijetio, prije svega zahvaljujući zvijezdi Barcelone Palmarssonu, u nastavku je potpuno razoružan. Stevanović i hrvatska obrana zaustavili su sva njihova oružja. A u napadu rapsodija. Spaladium je slaviti počeo i prije kraja.

Luka Cindrić zasluženo je proglašen igračem utakmice a njegov je doprinos bio ogroman. Zabio je 7 golova, razigravao je suigrače, imao četiri asistencije i u igri proveo ukupno 33 minute. Sljedeća je Švedska.