Rukometaši Karlovca doslovce su pregazili igrače Trogira osvojivši nove prvenstvene bodove

Rukometaši Karlovca doslovce su pregazili igrače Trogira osvojivši
nove prvenstvene bodove

Potpuno uvjerljivo i zasluženo Karlovac je u 9. kolu prvenstva 1. Hrvatske lige Jug pobijedio Trogir sa 36:21 (19:12).

Trogirani su u Karlovac došli u nepotpunom sastavu, ali ne i bez ambicija. Međutim, igrali tek četvrtinu susreta, a tri četvrtine utakmice pripalo je domaćim rukometašima. Nakon izjednačenja (10:10) domaći preuzimaju igru i do isteka prvih 30 minuta je 7 razlike (19:12) za Karlovac. U nastavku gledamo isti scenarij. Gosti borbeni, trude se ali nije išlo. Karlovčani brzim polukontrama dominiraju parketom dvorane kraj Korane. U 40. minuti je 8 razlike (23:15), 50-oj 12 razlike (28:16), minutu-dvije do kraja je 14 razlike (35:21) itd. Svima je išlo od ruke. Doslovce su pregazili trogirsku momčad. Mladi su se rastrčali terenom pa su se svi osim vratara i Mrljaka upisali u listu strijelaca. Iskusni Bačić se tri puta digao u stilu proslavljenog Žagmeštra i zatresao mrežu protivničkog golmana. Neumorni playmaker bio je Ivan Rukavina, ujedno i najbolji igrač susreta. Novajlija u redovima Karlovca, Tomislav Karaula, pružio je solidnu partiju. U redovima Trogira jedina lasta bio je Mislav Plazibat. Ovom pobjedom Karlovac ostaje i dalje u igri za jesenski naslov. U sljedećem 10. kolu odlaze u Metković.

KARLOVAC - ŠSD, gledatelja 150. SUCI: Čačić i Josić (oba Zagreb). NADZORNIK: Tor (Zagreb). SEDMERCI Karlovac 2/2, Trogir 6/5. ISKLJUČENJA Karlovac 12 minuta (Capan, 2, Karaula 2, Janjanin 2, Šnajder 2, Bačić 2+2 )Trogir 14 minuta (Šipka 2, Piteša 2, Drnasin 2+2, Trivković 2+2, Jakeljić 2). KARLOVAC: Radočaj 5+0), Horvat 3, Čakarić 2, Capan 2, Begić 1, Karaula 3, Janjanin 1, Šepac 1, Šnajder 5 (2), Čelić 4, Bačić 3, Mrljak, Sudarić 7, Rukavina 4, Domjančić, Glumac. TRENERICA Tatjana Rašić. TROGIR: Šipka 1, Družić, Piteša 3, Drnasin, Brkan, Baković (5+0), Grbeša 1, Trivković 2, Kurolt 1, Jakeljić 2, Plazibat 10, Rogulj 1. TRENER Boris Popović. IGRAČ UTAKMICE: Ivan Rukavina (Karlovac).