AKTUALNO

Rukometaši Karlovca ponovo "premijerligaši" - pobjedom nad Buzetom u punoj Sportskoj izborili elitni rang FOTOGALERIJA

Rukometaši Karlovca ponovo

Rukometaši Karlovca su u 22. kolu 1. HRL Jug pobjedom nad Buzetom 28:21 (14:8 ), te sa 31 osvojenim bodom, zauzeli 1. mjesto u ligi i tako se uspjeli vratiti u Premijer ligu odakle su ispali prije godinu dana.

Karlovčani su pobjedu ostvarili i uz žustru pomoć s tribina. Više od 1.800 navijača došlo je u dvoranu kraj Korane da bi podržali svoju momčad u utakmici koja je najavljivana i kao susret godine.

Tijekom 45 minuta igre Karlovac je imao rezultatsku prednost. Igrali su disciplinirano, borbeno i ginuli za svaku loptu na terenu. U vrlo solidnoj momčadi bolji od ostalih bili su vratar Denis Karić, Andrej Obranović, ujedno i najbolji strijelac susreta, te mladi Patrik Mrljak.

Domaćin je igru započeo u grču pod tremom. Ali kad su u 15. minuti poveli (5:4) do konca prvog diijela povećavali su prednost i do 5 razlike (9:5, 10:5...). U nastavku sigurnijom igrom Karlovac vodi uglavnom 5-6 golova razlike. Pobjeda nije dolazila u pitanje.

Čestitke i gostujućoj momčadi koja je odigrala sportski, a isto tako na kraju i čestitala domaćinu na pobjedi.

Na kraju je dobro naglasiti da je taj veliki uspjeh, plasman Karlovca u viši rang, ostvaren isključivo zahvaljujući domaćim igračima i stručnom stožeru poniklim u Karlovcu, bez i jednog igrača ili stručnjaka sa strane. Uprava kluba uložila je ogroman trud u sjajnu organizaciju.

Tisuću i osamsto gledatelja zasigurno je zadovoljno napustilo dvoranu, igrači su naslov proslavili šampanjcem, a Uprava im se svima odužila organiziravši grah za sve nazočne.

Na svečanosti na samom početku susreta karlovački gradonačelnk Damir Jelić uručio je predsjedniku KŠZ Želimiru Feitlu priznanje - Medalju gradonačelnika. HRK Karlovac je gradonačelniku pak poklonio klupsku trenirku, Feitlu uokvirenu fotografiju sadašnje prve momčadi, a stečajnoj upraviteljici Davorki Huljev koja je pomogla klub izvući iz stečaja u kojem su bili prije godinu dana - knjigu Alkemičar i cvijeće.

KARLOVAC 28 (14)

BUZET 21 (8)

KARLOVAC – ŠSD gledatelja 1800. SUCI: Gubica (Višnjevac), Milošević (Osijek). NADZORNIK: Stojanović (Osijek). SEDMERCI: Karlovac 5/5, Buzet 8/6 . ISKLJUČENJA: Karlovac 6 minuta (Šnajder 2+2, Bačić ). Buzet 4 minute ( Šverko, R. Šćulac ).

KARLOVAC: Radočaj, Špruk 1, Paulić 2, Frketić, K. Capan 1, Milovac , Šnajder 2, H. Capan 1, Bačić, Crnković 3, Mrljak 4, Karić (9+1), Ostarčević 3, Obranović 8 (5) , Smojver 3, Glumac ( 2+1). TRENERICA Tatjana Rašić.

BUZET: Šverko, Černeka 3, Lušić 6 (5), Savić 1, R. Šćulac 2, Poniš 2, Jović, Prelac 2, Dobša, Bašić 1, S. Šćulac 4, Špelić (4+0). TRENER Mario Sirotić .