Prekid kod 6:0 - cirkus iz Novske pokvario posljednje kolo MŽNL Središte i veliku proslavu 15. rođendana Gademza

Prekid kod 6:0 - cirkus iz Novske pokvario posljednje kolo MŽNL
Središte i veliku proslavu 15. rođendana Gademza

Najveći pljesak u posljednjem kolu MŽNL Središte zaslužili su vjerni karlovački navijači - Gademzi. Gosti iz Novske utakmicu su pretvorili u cirkus, a Karlovčani su svoje odradili pošteno i sportski, ali teško je posebno ih hvaliti kada je s druge strane stajala neozbiljna družina iz Libertasa. Novljani su, naime, prije par kola definitivno ispali iz lige, što je dovelo do raspada ekipe. U Karlovac ih je na susret posljednjeg kola, navodno, odnosno ako ćemo vjerovati zapisniku, došlo 11, no na travnjak ih je istrčalo samo devet. Nije nimalo čudno da je u takvim okolnostima već nakon prvih 45 minuta bilo 6:0 za Karlovčane - čak četiri pogotka postigao je Dragović, a po jednom su bili precizni Mićunović i Štefančić (iz kaznenog udarca).

Trener Jelić mijenjao je već u prvom poluvremenu, na odmoru je u svlačionici ostavio i trojicu najboljih - Štefančića, Dragovića i Veselića, a gostima su Karlovčani pokušali izaći u susret i time da su istrčali sa devetoricom. Novljani, međutim, nisu željeli završiti susret. Nevjerojatnom slučajnošću, od 48. do 51. minute trojica su gostujućih igrača zadobila teške ozljede nakon koji više nisu mogli ni hodati, a kamoli trčati i sudac je bio prisiljen označiti prekid susreta, budući je Libertas ostao sa samo šest igrača.

Malo su time pokvarili i veliku proslavu 15. rođendana navijačke skupine Gademz, koja je i za drugi dio imala pripremljeno nekoliko slavljeničkih iznenađenja. No, i u prvih 45 minuta na pravi su način proslavili svoj rođendan, u odličnom izdanju, kao što su i tijekom cijele sezone bili za svaku pohvalu, daleko daleko iznad četvrtog stupnja natjecanja u kojem je "zaglavio" Karlovac 1919.

Prije stadiona prošli su i gradom i tako također bučno proslavili rođendan, a najbolje što im možemo poželjeti jest da klub koji vole i vjerno prate što prije i sam počne napredovati.