SPORT

Ogulinski tenisač Ivan Karlo Ban pobjednik juniorskog dvoranskog prvenstva Hrvatske

Ogulinski tenisač Ivan Karlo Ban pobjednik juniorskog dvoranskog
prvenstva Hrvatske

Teniski klub Ogulin bio je domaćin dvoranskog prvenstva Hrvatske za juniore do 18 godina. Svoj je teren odlično iskoristio, iako tek četvrti nositelj, domaći tenisač Ivan Karlo Ban. Ovom pobjedom Ivan Karlo Ban ponovio je prošlogodišnji uspjeh, kada je također u Teniskoj dvorani Ogulin osvojio naslov dvoranskog prvaka Hrvatske, ali u konkurenciji do 16 godina.

Među 32-jicom najboljih juniora igrala su još dva člana TK Ogulin: Filip Sabljak ispao je u 1.kolu od finalista Bašića, a Roko Stipetić se s dvije pobjede probio u četvrtfinale, gdje je izgubio od također od drugog nositelja Bašića.

Najteži meč Karlo je imao u polufinalu protiv drugog nositelja, Nikole Bašića (Samobor), kojeg je nadigrao tek u tie-brakeu trećeg seta, no zato je u finalu uvjerljivo nadigrao Grgu Dujmovića (Dalmacijacement) sa 6:2, 6:3. I Grgo se iscrpio u polufinalu nakon teške pobjede u tri seta protiv prvog nositelja, Roke Horvata (TSP).

Rezultati polufinala: Roko Horvat (1) – Grgo Dujmović 4:6, 6:3, 4:6, Ivan Karlo Ban (4) – Nikola Bašić (2) 7:6 (3), 0:6, 7:6 (1). Finale: Ivan Karlo Ban – Grgo Dujmović 6:3, 6:2. Finale parova: Borna Devald, Mile Matić – Maks Kostić Ferček, Juraj Košćec 6:2, 6:3.