Odličan start košarkaša u Prvoj ligi - u borbenoj utakmici svladali riječki Kvarner 2010 sa 86:75!

Odličan start košarkaša u Prvoj ligi - u borbenoj utakmici svladali
riječki Kvarner 2010 sa 86:75!

Košarkaši Šanac Karlovca uspješno su otvorili sezonu u novoformiranoj Prvoj ligi (nastaloj spajanjem pet dosadašnjih drugih liga - riječ je o drugom rangu natjecanja, dok dosadašnja A-1 liga od ove sezone nosi ime Premijer liga). U zaista vrlo dobroj utakmici, koju je obilježili i iznimna borbenost obje momčadi, svladali su riječki Kvarner 2010 sa 86:75.

Fenomenalno su Karlovčani otvorili susret - gosti su poveli sa 4:0, a tada je uslijedila prava kanonada u napadu Šanca i prva četvrtina okončana je s golemih 32:14 u korist karlovačkih košarkaša uz puno pljeska s tribina. Domaći su održavali su prednost sve do dvije minute prije kraja poluvremena kada su pri rezultatu 48:32 potpuno stali, a Riječani serijom 13:0 poluvrijeme zaključili s tijesnih 48:45.

U trećoj četvrtini opet se Šanac odvojio na desetak koševa prednosti, no opet su i gosti u završnici došli na samo tri, da bi Češković u posljednjoj sekundi tricom postavio 65:59 na kraju treće četvrtine. U posljednju dionicu, pak, bolje su ušli gosti i osam minuta prije kraja po prvi puta (nakon samog početka susreta) poveli sa 66:65. Odmah je tricom Kraljić vratio Karlovčane u prednost 68:66, a tada je uslijedilo čak tri minute bez koša s obje strane. Nakon toga proradili su Karlovčani i, računajući i Kraljićevu tricu na 65:66 napravili seriju od čak 15:0. Bilo je to previše za Riječane pa su domaći košarkaši rutinski dovršili posao za konačnih 86:75.

Košarkaše Šanca iznimno je služio šut - imali su čak 69% za dva poena, uz to i 11 trica pa činjenica da su ih gosti nadskakali (32:41) ovog puta nije predstavljala problem. U sljedećem kolu, Šanac gostuje u Puli kod momčadi Istraunija.

Pod vodstvom trenera Branka Bašovića za Šanac su igrali: Požar, Josipović 14, Panjević 9, Legović 12, Mileta, Tomić 10, Škrtić 1, Mataković, Češković 21, Beber, Lipak 2 i Kraljić 17.