SPORT

Odbojkašice Karlovca uz dva izvanredna seta i jedan "problematičan" ipak lako svladale Sisak 3:0

Odbojkašice Karlovca uz dva izvanredna seta i jedan

Odbojkašice Karlovca odličnom su igrom došle do nove pobjede u 1.B ligi - brzo i lako, uz ponešto neočekivanih problema u trećem setu, svladale su Sisak sa 3:0.

U prva dva seta gošće gotovo da nisu postojale na parketu. Iznimka je mali zastoj u igri domaćih u prvom setu - otvorile su ga s čak 14:1 da bi tada dozvolile Siščankama seriju poena kojom su došle na 14:8. No, ubrzo su se domaće pribrale i nastavile u jačem ritmu te dobile prvi set sa 25:11. U drugom setu "crnih minuta" nije bilo pa je to rezultiralo i s furioznih 25:5.

U trećem setu, umjesto očekivane brze i lagane pobjede - problemi. Domaća trenerica Irena Zdjelar dala je šansu igračicama s klupe, koje su se pomalo pretrašile prilike i od samog početka Siščanke su bile u vodstvu, a na 16:21 gotovo su svi bili uvjereni kako nas čeka i četvrti set. Ipak, domaće odbojkašice, opet u nešto jačoj postavi, u završnici su ipak uspjele završiti priču - preokrenule su na 24:22, Siščanke su uspjele spasiti prvu meč loptu, ali ne i drugu i Karlovčanke su sa 25:23 došle do ukupnih 3:0 i nova tri boda.

Ovom pobjedom karlovačke odbojkašice sa 18 bodova su se izjednačile s drugoplasiranim Nebom iz Zaprešića, a u sljedećem kolu čeka ih upravo ogled s Nebom, mali derbi u Zaprešiću, koji bi mogao i odlučiti tko će biti na poziciji viceprvaka tijekom zimske stanke.