Odbojkašice Karlovca skoro srušile vodeći Dinamo, ipak uzele samo bod - dugoreške "zmajice" prekinule niz poraza

Odbojkašice Karlovca skoro srušile vodeći Dinamo, ipak uzele samo
bod - dugoreške

Odbojkašice Karlovca ugostile su u 14. kolu 1. B odbojkaške lige prvoplasirani Dinamo iz Zagreba i nakon velike borbe uzele tek utješni bod za poraz 2:3. Prije utakmice ne bi to bila tako loša solucija, jer Zagrepčanke imaju 12 uzastopnih pobjeda, no nakon svega što se zbivalo na parketu Dvorane Mihajla Prezelja - Mitile na Dubovcu, može se reći da su mogle i više.

Karlovčanke su izvrsno otvorile utakmicu. U prvom setu uvjerljivih 25:16, u drugom izjednačenija borba, bile su Zagrepčanke u prednosti, no u drugoj polovici seta Karlovčanke preuzimaju kontrolu i sa 25:21 dolaze do velikih 2:0. Ipak, nije Dinamo slučajno prvi - proigrale su gošće i sa 25:19 smanjile, a u četvrtom setu kod 11:12 ubacile u višu brzinu i sa 25:15 "projurile" do izjednačenja. U petom setu gošće su nastavile u istom ritmu i teško je bilo očekivati iznenađenje - sa 15:10 Dinamo je stigao do pobjede 3:2.

Dugoreški Plavi zmaj odličnom je partijom protiv Novog Zagreba prekinuo loš proljetni niz od tri uzastopna poraza. Dugorešanke su u vrlo izjednačenom meču prva dva seta dobile sa 25:22 i 25:21, treći izgubile sa 25:21, a u četvrtom se vodila najveća borba. Prvo su "zmajice" imale meč loptu na 24:23, no nisu je iskoristile. Odbojkašice Novog Zagreba potom imaju čak tri set lopte za izjednačenje na 2:2, no svaki puta Dugorešanke su se uspjele obraniti, a potom doći do svoje druge meč lopte i iskoristiti je za 29:27 i veliko slavlje.

Nakon 14 odigranih kola, na ljestvici 1. B odbojkaške lige za žene, Karlovčanke su pete, a Dugorešanke sedme. U sljedećem kolu Karlovac gostuje u Vrbovcu, a Plavi zmaj u Zagrebu kod Mladosti II.