Odbojkašice Karlovca poražene u Varaždinu, Dugorešanke u "pripetavanju" bolje od Don Bosca u Zagrebu

Odbojkašice Karlovca poražene u Varaždinu, Dugorešanke u

Odbojkašice Karlovca u devetom kolu 1.B odbojkaške lige ubilježile su novi poraz na gostovanjima, ali za razliku od protekla četiri izdanja, u kojima su zaista bile ispod razine svojih prošlogodišnjih izdanja i očekivanja navijača, danas su kod drugoplasiranog Kitro Varaždina pružile dobru partiju i malo je nedostajalo da osvoje barem bod i odvedu susret u peti set.

U prvom setu Varaždinke su se prvi puta odvojile na 23:18, ali Karlovčanke se nisu predavale i došle su na 23:22, no završnica je ipak pripala domaćim odbojkašicama koje su sa 25:22 došle do prvog seta. U drugom setu opet velika borba, no ovog puta uspješnije su bile karlovačke odbojkašice i sa 25:23 izjednačile na 1:1. Treći set bio je za zaborav - glatkih 25:14 za Varaždinke, ali nije to uzdrmalo Karlovčanke koje su u četvrtom setu opet pružile dobru partiju i nakon vrlo izjednačene borbe ipak izgubile sa 26:24.

Odbojkašice dugoreškog Plavog zmaja gostovale su kod Don Bosca u Zagrebu i slavile sa 3:2. Mogle su možda doći i do maksimalne pobjede i tri boda, ali nedostajalo je koncentracije u završnici drugog i trećeg seta. Prvi set lako su dobile Dugorešanke sa 25:18, a potom u dva identična seta domaće preuzimaju vodstvo uz dva puta po 25:23. U četvrtom setu uzvraćaju "zmajice" sa 25:20 i potom u odlučujućem petom setu sa 15:10 dolaze do vrijedna dva boda, s kojima su se popele na vrlo dobro peto mjesto ljestvice, dok su Karlovčanke sedme.

Sljedećeg vikenda na rasporedu su utakmice pretposljednjeg kola prvog dijela sezone, ali ujedno i posljednjeg prije podulje zimske stanke. Zašto se prije stanke neće odigrati i posljednje kolo prvog dijela, jasno je samo pojedincima u uvijek lucidnom Hrvatskom odbojkaškom savezu. Kako bilo, narednog vikenda odbojkašice Karlovca dočekuju zaprešićko Nebo, a Plavi zmaj će u Dugoj Resi ugostiti Sisak.