Odbojkašice Karlovca nakon više od dva sata borbe svladale Don Bosco, Dugorešanke nisu uspjele "dokrajčiti" Olimpik

Odbojkašice Karlovca nakon više od dva sata borbe svladale Don
Bosco, Dugorešanke nisu uspjele

Dvije izuzetno zanimljive i neizvjesne utakmice odigrale su karlovačke i dugoreške odbojkašice u šestom kolu 1.B ženske odbojkaške lige. Sretniji rasplet bio je onaj u Karlovcu, gdje su odbojkašice Karlovca nakon više od dva sata borbe svladale zagrebački Don Bosco sa 3:2. Ne mogu Karlovčanke biti potpuno zadovoljne, jer suparnik je bio po mjeri za osvajanje sva tri boda, no u prva tri seta vidjeli smo jednu od najlošijih predstava karlovačkih odbojkašica otkako su ušle u 1.B ligu. Borbenosti nije nedostajalo, ali zato jest gotovo svega drugog pa se može reći kako je na kraju konačnih 3:2 za Karlovac i najrealniji rezultat. Naime, u četvrtom i petom setu Karlovčanke su pokazale da su bolja ekipa i da su mogle ovo riješiti i puno prije, uz osvajanje sva tri boda. S druge strane, kako su izgledala prva tri seta, mogu domaće biti zaista sretne da nisu ostale i bez ijednog boda.

Na kraju, uglavnom realnih Karlovac - Don Bosco 3:2 (21:25, 26:24, 22:25, 25:17, 15:8).

Pet setova igralo se i u Dugoj Resi ali s nesretnim raspletom za domaće. "Zmajice" su nakon izgubljenog prvog seta zaigrale sjajno protiv druge ekipe zagrebačkog Olimpika i u naredna dva seta gotovo "prošetale" parketom za vodstvo 2:1. U četvrtom setu, pak, okrenule su startnih 1:9, imale i tri meč lopte, ali u dramatičnoj završnici nisu izdržale i gošće su izjednačile, a potom i neočekivano lako dobile peti set pa Dugorešankama ostaje tek utješni bod: Plavi zmaj - Olimpik II 2:3 (22:25, 25:15, 25:13, 28:30, 8:15).

Nakon šestog kola na ljestvici su Karlovčanke i Dugorešanke zamjenile mjesta - sada su Karlovčanke osme, a Dugorešanke devete. Ne baš sjajan start za prošlogodišnje prvakinje, a pristojan za Dugorešanke.

U sljedećem kolu Karlovac gostuje kod Mladosti II, a Plavi zmaj kod Velike Gorice.

Spomenimo i da su mladi odbojkaši Karlovca u petom kolu 2.A lige Centar poraženi na gostovanju u Sisku sa 3:0.