Odbojkaši Hrvatske nakon pobjeda nad Turskom i Tunisom na kraju peti na Mediteranskim igrama

Odbojkaši Hrvatske nakon pobjeda nad Turskom i Tunisom na kraju
peti na Mediteranskim igrama

Hrvatski odbojkaši za koje je jednu od glavnih uloga na turniru igrao Karlovčanin Leo Andrić zauzeli su peto mjesto na Mediteranskim igrama u španjolskoj Tarragoni.

Andrić je, štoviše, bio najučinkovitiji igrač hrvatske reprezentacije u prva tri ogleda, u kojima je Hrvatska još bila u igri za odličja - odnosno porazima 0:3 od Francuske i Italije (u četvrtfinalu) te pobjedi 3:2 protiv Alžira. Izbornik je odmarao Andrića u prvom ogledu razigravanja od 5. do 8. mjesta protiv Turske - zaigrao je nakratko samo u prvom setu i upisao dva boda, a Hrvatska je u neizvjesnoj utakmici slavila sa 3:2 (23:25, 25:20, 23:25, 25:21, 15:11).

U ogledu za peto mjesto protiv Tunisa Andrić je, pak, odmarao prvi set i početkom drugog, a tada je ušao u igru i do kraja opet bio jedan od najučinkovitijih u hrvatskim redovima (sa 15 poena drugi iza Sedlačeka) u pobjedi Hrvatske 3:1 (28:26, 21:25, 25:22, 25:23).