Odbojka: Karlovčanke uvjerljive protiv Zaprešićanki, "zmajice" protiv Siščanki, prvo slavlje mladih Karlovčana

Odbojka: Karlovčanke uvjerljive protiv Zaprešićanki,

Odbojkašice Karlovca na zimsku stanku odlaze u dobrom raspoloženju nakon uvjerljive 3:0 pobjede protiv zaprešićkog Neba. Unatoč rezultatu nije sve bilo tako glatko, Zaprešićanke su se odlično držale set i pol, ali domaće odbojkašice ipak su uspjele riješiti susret u tri seta.

Najopasnije su gošće bile u prvom setu, većim dijelom bile su u prednosti, a u samoj završnici imale i dvije set lopte pri rezultatu 24:22. Karlovčanke su se ipak uspjele vratiti, a potom i realizirati svoju treću set loptu za 28:26. U drugom setu potpuno izjednačena igra do 13:13, a onda se odvajaju domaće i na kraju s visokih 25:15 dolaze do prednosti 2:0. U trećem setu dva puta su lomile karlovačke odbojkašice otpor gošći - povele su 10:3, ali Zaprešićanke su od 12:5 stigle do 12:11, no još jednom su Karlovčanke ubacile u višu brzinu i na kraju sa 25:16 došle do zaslužena tri boda.

Odbojkašice dugoreškog Plavog zmaja imale su odličnu jesen, a zaključile su je očekivano uvjerljivom 3:0 pobjedom protiv slabašnih Siščanki. Dugorešanke su rutinski stigle do tri boda - po setovima 25:17, 25:16 i 25:16 te na zimsku stanku (posve nejasnu, jer ostalo je još jedno kolo prvog dijela, a svi drugi sportovi pa i neke odbojkaške lige aktivne su drugi vikend) odlaze s odlične pete pozicije. Karlovčanke su na sedmom mjestu koje se može smatrati podbačajem, jer aktualne su prvakinje ove lige.

Na kraju teške jeseni do prvog slavlja došli su i mladi odbojkaši Karlovca, koji su ove godine odustali od prvoligaškog natjecanja te igraju u Drugoj ligi - Centar. Mučna je i ružna priča o karlovačkoj muškoj odbojci, konačan rasplet mogao se i očekivati prije nekoliko godina kada je došlo do raskola, no iznimno mladi dječaci koji igraju u drugoligaškoj seniorskoj konkurenciji zasigurno nemaju ni najmanje veze s tim. Nakon sedam uvjerljivih poraza 0:3, u posljednjem jesenskom kolu isplatio im se trud i zalaganje. U ogledu protiv Mladosti II činilo se da će to biti još jedan maksimalan poraz, poveli su Zagrepčani 2:0 uz 25:18 i 25:19, no treći set dobijaju mladi Karlovčani sa 25:21 što ih je izrazito motiviralo i pokazalo im da mogu - u četvrtom sa 25:23 osiguravaju prvi ovogodišnji bod, a potom u "tie-breaku" slave sa 15:9 i dolaze do prve pobjede koju su zasluženo bučno proslavili.