SPORT

Odbojka, 1.B liga: Karlovčanke odigrale odličnu utakmicu u Varaždinu i pobijedile domaći Kitro sa 3:0

Odbojka, 1.B liga: Karlovčanke odigrale odličnu utakmicu u
Varaždinu i pobijedile domaći Kitro sa 3:0

Vrijednu pobjedu ostvarile su karlovačke odbojkašice u susretu 14. kola 1. B odbojkaške lige na gostovanju kod Kitro Varaždina. Protiv jedne od ponajboljih ekipa lige, Karlovčanke su odigrale zaista odličnu utakmicu i brže od očekivanja slavile s maksimalnih 3:0.

U prvom setu Varaždinke nisu imale šanse - odbojkašice Karlovca praktički od prvog poena imale su sve u svojim rukama, igrale sigurno i uvjerljivo i sa 25:18 došle do prednosti 1:0 u setovima. U preostala dva seta vodila se, pak, velika borba, no u oba seta u konačnici su više strpljenja, znanja i pomalo sreće imale Karlovčanke te sa 25:23 i 25:23 došle do velike pobjede.

Nakon nova tri boda ŽOK Karlovac nalazi se na četvrtom mjestu ljestvice, s tri boda zaostatka iza zaprešićkog Neba, ali i s utakmicom manje. Na tri boda je i drugoplasirani Don Bosco, no Zagrepčanke još nisu odigrale utakmicu ovog kola. U sljedećem kolu karlovačke odbojkašice na svom parketu dočekuju već sada sigurne prvakinje, igračice Mladosti II koje imaju omjer pobjeda i poraza 14-0, a tijekom sezone su izgubile samo jedan jedini set.