SPORT

Nova pobjeda Karlovca 1919 - Novinić se napromašivao pa na kraju ipak donio nova tri boda Karlovčanima

Nova pobjeda Karlovca 1919 - Novinić se napromašivao pa na kraju
ipak donio nova tri boda Karlovčanima

Nogometaši Karlovca 1919 u 6. kolu 4. HNL Središte teže od očekivanog svladali su Croatiju iz Hrastja sa 1:0, no u konačnici najvažnije je ionako da su osvojena nova tri boda, s kojima Karlovčani ostaju na vrhu ljestvice.

Gosti su se oprijedili za bunker i najveći dio utakmice u tome su bili uspješni. Tijekom prvog poluvremena Karlovčani su uspjeli zaprijetiti samo s nekoliko dobrih udaraca iz udaljenosti, no svi su bili zamalo neprecizni. No, onda je u 34. minuti budnost gostujuće obrane na trenutak popustila, probio se Novinić koji je srušen i dosuđen je jedanaesterac. Najbolji strijelac Karlovca 1919 i lige ove sezone sam je izveo jedanaesterac, ali vrlo mlako i gostujući vratar obranio je udarac.

I u drugom dijelu nastavili su se karlovački napadi, ali bez uspjeha. Najbolju prigodu opet je imao Novinić koji je promašio ono što je zaista bilo nemoguće promašiti - s pola metra, na prazan gol, prebacio je loptu preko gola! Ipak, od tragičara se Novinić u 77. minuti opet prometnuo u junaka - Mamić je dobro pucao iskosa, gostujući vratar kratko odbio loptu, a karlovački napadač mirno i rutinski zatresao mrežu.

Do kraja susreta još jednom je u akciji Novinić, ovog puta njegov udarac zaustavila je stativa. Gosti su se u posljednjim trenucima otvorili i bacili sve karte na napad, ali unatoč malo grča u domaćoj obrani i među domaćim gledateljima, stvarne prilike nisu imali i susret je okončan rezultatom 1:0.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje kod posljednjeplasiranog Lukavca, no prije toga ih, već u utorak u 15:30 sati, očekuje susret protiv najbolje hrvatske momčadi - u prvom kolu Hrvatskog nogometnog kupa, u Karlovcu gostuje Dinamo.