SPORT

Nogometni turniri najavljuju sezonu: Nakon Turnja i Gornjeg Mekušja, slijede turniri u Šišljaviću i Donjem Mekušju

Nogometni turniri najavljuju sezonu: Nakon Turnja i Gornjeg
Mekušja, slijede turniri u Šišljaviću i Donjem Mekušju

Nogometnu sezonu na travnjacima Karlovačke županije već tradicionalno najavljuje serija pripremnih turnira. Prvi je održan onaj na Turnju u organizaciji NK Korane, a na kojem je prvo mjesto osvojio Vatrogasac svladavši u finalu domaćina sa 7:5 na jedanaesterce, dok je u utakmici za 3. mjesto Ilovac bio bolji od Kupe sa 5:0.

Uslijedio je jedan od najstarijih i najdugovječnijih turnira, onaj NK Vatrogasca u Gornje Mekušju - finale isto, a pobjednik drugi. Korana je uzvratila i to vrlo uvjerljivo i s čak 5:0 došla do naslova pobjednika. Treće mjesto pripalo je Kupi koja je sa 4:2 bila bolja od Šišljavića.

Ovog vikenda i za Veliku Gospu održavaju se turniri u Šišljaviću i Donjem Mekušju. U Šišljaviću program Memorijalnog turnira "Marijo Uđbinac" počinje već u subotu kada se od 17:30 sati igra turnir veterana na kojem sudjeluju NK Šišljavić, rukometaši Dubovca i Tigrovi. U nedjelju je polufinale glavnog turnira - u 15:30 u prvom polufinalu se sastaju Mladost (Rečica) - Donja Kupčina, a u 18 sati igraju Šišljavić - Frankopan (Brežani). Utakmica za 3. mjesto i finale su u istim terminima u četvrtak na Veliku Gospu.

U Donjem Mekušju se u nedjelju igraju polufinalne utakmice, a već u prvom u 15:30 snage će odmjeriti pobjednici dva prva turnira - Vatrogasac i Korana. U 18 sati, pak, u drugom polufinalu sastaju se domaća Kupa i Draganić. Kao i u Šišljaviću, u Donjem Mekušju se utakmice za plasman također igraju u istim terminima na Veliku Gospu.

Spomenimo i kako su snage odmjerili i karlovački klubovi Karlovac 1919 i Ilovac. Karlovac 1919 bio je uspješniji i slavio sa 5:1 - po dva pogotka za pobjednike zabili su Kurečki i Marinić, a jedan Joha, dok je strijelac za Ilovac bio Macut. U subotu u 17:30 Karlovac 1919 ugostit će momčad Krajišnika iz Velike Kladuše.