Nogometne vijesti: Poraz Karlovca 1919, Ogulin i Vatrogasac jesenski prvaci, u Kamanju novi prekid

Nogometne vijesti: Poraz Karlovca 1919, Ogulin i Vatrogasac
jesenski prvaci, u Kamanju novi prekid

Nogometaši Karlovca 1919 poraženi su od Bistre 2:0 u susretu 13. kola 4. NL Središte. Sve je riješeno u prvih 25 minuta susreta, a Karlovčani imaju dosta prigovora na suđenje. Naime, domaći su poveli iz sumnjivog jedanaesterca u 19. minuti i već u 25. minuti povisili na 2:0, dok Karlovcu 1919 nije dosuđen jedanaesterac nakon prekršaja nad Novinićem. Nakon vodstva domaćina 2:0 utakmica je "umrtvljena" i do kraja nije bilo promjena rezultata, a ni izrazitih prilika. Nakon ovog susreta karlovački nogometaši su na devetom mjestu ljestvice, a u sljedećem kolu dočekuju Gradiće.

U 13. kolu 1. ŽNL Ogulin je prošetao Dugom Resom i još jednom potvrdio da je najjača momčad lige i samo bi ih čudo, dakako zadrže li postojeći sastav, moglo spriječiti u osvajanju naslova. Prednost su u ovom kolu i povećali na sedam bodova, jer je drugoplasirani Slunj remizirao s Dobrom iz Svetog Petra. Malo iznenađenje napravio je Draganić u Žakanju remijem kojim na ljestvici opet ima jedan bod - jedan remi već su imali, ali su i kažnjeni minus bodom zbog prekida susreta u Svetom Petru.

Rezultati: Duga Resa 1929 - Ogulin 1:6, Dobra (SP) - Slunj 1:1, Croatia 78 - Draganić 1:1, Vojnić 95 - Ilovac 2:2, Zrinski Ozalj - Korana 4:1. Na ljestvici vodi Ogulin sa 34 boda, ispred Slunja koji ima 27, a daleko na začelju je Draganić s jednim bodom.

U 12. kolu 2. ŽNL, pretposljednjem prije zimske stanke, naslov jesenskog prvaka službeno je potvrdio i Vatrogasac pobjedom nad Šišljavićem. U ostalim susretima nije bilo iznenađenja, ali je nažalost opet došlo do jednog prekida. U Kamanju je susret Vrlovke i Mladosti iz Zagorja Ogulinskog prekinut u 86. minuti pri rezultatu 1:1, nakon što je dosuđen kazneni udarac za domaće. Stvorila se gužva, u kojoj je očito bilo i navlačenja suca, nakon čega je susret prekinut.

Rezultati: Šišljavić - Vatrogasac 1:3, Cetingrad - Krnjak Barilović 0:3, Dobra (N) - Mladost (R) 2:1, Mrežnica - Oštarije 2:2, Frankopan - VOŠK 2:1, Kupa - Petrova gora 7:0 i Vrlovka - Mladost (ZO) prekinuto u 88. minuti. Na ljestvici vodi Vatrogasac sa 32 boda, ispred Krnjak Barilovića sa 27, dok je na začelju Petrova gora sa 5 bodova.