SPORT

Nogometaši Slunja izborili plasman u MŽNL Središte, u revanš susretu s Dinamom (OO) odigrali 3:3

Nogometaši Slunja izborili plasman u MŽNL Središte, u revanš
susretu s Dinamom (OO) odigrali 3:3

Nakon pobjede na svom terenu rezultatom 3:1, nogometaši Slunja remijem u Odranskom Obrežu (3:3) uspjeli su izboriti plasman u Međužupanijsku nogometnu ligu - Središte i tako se priključiti Karlovcu 1919 pa će Karlovačka županija nakon dvogodišnje stanke opet imati dva predstavnika u ovom rangu natjecanja.

Slunjani su u uzvratu već u 2. minuti poveli pogotkom Plivelića i stekli veliku ukupnu prednost. Malo drame pojavilo se u 66. minuti kada je Dinamo preokrenuo rezultat i poveo 2:1, no samo dvije minute kasnije Matanić je izjednačio na 2:2 i već tada je bilo gotovo sigurno da će Slunjani u viši rang, jer domaćima su trebala tri pogotka. Istina, poveo je Dinamo još jednom u 77. minuti, no Turkalj je ubrzo ponovno izjednačio i tu je priči bio kraj.

Nogometaši Slunja ujedno su ove sezone ostvarili rijedak uspjeh - u ukupno 32 utakmice u 1. ŽNL, Županijskom kupu i kvalifikacijama, niti jednom nisu poraženi! Istina, jednom su teren napustili pognute glave, u polufinalu županijskog kupa, ali Karlovac 1919 izbacio ih je tek nakon jedanaesteraca pa se i taj susret službeno vodi kao - remi.