Nogometaši Karlovca 1919 svladali Savu, Slunj poražen kod kuće i u sve je opasnijoj situaciji

Nogometaši Karlovca 1919 svladali Savu, Slunj poražen kod kuće i u
sve je opasnijoj situaciji

Nogometaši Karlovca 1919 u 26. kolu Četvrte NL Središte svladali su Savu sa 1:0 i tako se popeli već do šestog mjesta na ljestvice i vjerojatno mogu sasvim mirno odigrati završnicu prvenstva. U susretu u kojem je bilo i ponešto sreće za domaće, jer su gosti pogađali i prečku i stativu, Karlovčani su pobijedili pogotkom Šalića u 40. minuti susreta. U narednom kolu karlovački nogometaši gostuju kod posljednjeplasiranog i već otpisanog Stupnika.

Slunj je kod kuće poražen od vodeće momčadi prvenstva Ponikvi i čeka ih grčevita borba za očuvanje četvrtoligaškog statusa. Slunjani su, doduše, zasad i dalje osmi, no sutra bi ih mogla preskočiti Croatija, no puno gore je da je odmah iza njih poveća skupina momčad - njih čak pet unutar tri boda, a u narednom kolu očekuje ih vrlo teško gostovanje kod drugoplasiranog Jaruna koji se još nije odrekao borbe za naslov.

Što se tiče utakmice s Ponikvama, gosti su sve riješili u posljednjih desetak minuta prvog poluvremena kada su došli u vodstvo 2:0 i taj rezultat nije se mijenjao do kraja susreta.