Nogometaši Karlovca 1919 svladali Gradiće, Slunj nakon domaćeg remija u kritičnoj situaciji

Nogometaši Karlovca 1919 svladali Gradiće, Slunj nakon domaćeg
remija u kritičnoj situaciji

Nogometaši Karlovca 1919 svladali su u 28. kolu 4. NL Središte u dosta sadržajnoj i zanimljivoj utakmici Gradiće sa 3:2. Gosti su poveli u 13. minuti, a Karlovčani su s dva pogotka raspoloženog Mamića do odmora došli do prednosti 2:1. U 55. minuti Turkalj je povisio na 3:1, a u 76. minuti iskusni Vucelić obranio je jedanaesterac gostujućem napadaču Hajduku, da bi gosti u posljednjim trenucima susreta uspjeli smanjiti na 3:2, ali nije više bilo vremena za preokret.

Karlovčani su ovom pobjedom skočili na šesto mjesto ljestvice i potpuno mirno očekuju dva posljednja kola, za razliku od Slunja koji je nakon domaćeg remija s Poletom (0:0) u izuzetno kritičnoj situaciji. Slunjani su imali inicijativu, dosta prigoda, od 51. minute igrali su i s igračem više, ali ništa im nije pomoglo i sada su pali na 14. mjesto ljestvice. Žele li zadržati četvrtoligaški status gotovo sigurno će im biti potrebno obje pobjede u posljednja dva kola, a čak ni to im neće biti stopostotna garancija.

U sljedećem kolu, koje je na rasporedu već u nedjelju, Slunj gostuje kod Croatije u Hrastju, dok će Karlovac 1919 gostovati kod Gaja.