Nogometaši Karlovca 1919 ostvarili novu pobjedu - Novinić radio pa požurio na drugo poluvrijeme i zabio dva gola!

Nogometaši Karlovca 1919 ostvarili novu pobjedu - Novinić radio pa
požurio na drugo poluvrijeme i zabio dva gola!

Daniel Mićunović i Enes Novinić junaci su nove karlovačke pobjede, no u naslovu smo izdvojili Novinića, jer je njegovo sudjelovanje u ovoj utakmici bilo zaista neobično. Naime, Karlovčani su na gostovanje kod posljednjeg Lukavca, gdje su im bodovi bili jednostavno obavezni, otputovali znatno oslabljeni. Nije bilo Kurečkog, Turkalja i Johe, a prema najavama ni Novinića koji je trebao izostati zbog posla.

No, Novinić je na kraju radnog vremena sjeo u automobil i pojurio na susret i bio ključan igrač drugog dijela susreta. Išlo je i bez njega i svakako veseli da momčad trenera Matije Štefančića protiv ovakvih suparnika i u oslabljenom sastavu dominira i dolazi do pobjeda. Nakon prvog dijela bilo je 1:0, pogotkom Mamića na lijepo proigravanje Mićunovića, a pred kraj su karlovački nogometaši mogli i povisiti iz kaznenog udarca, no Marinić je pogodio gredu.

U nastavku opet jedno sjajno proigravanje Mićunovića i Novinić dovodi Karlovčane u vodstvo 2:0 u 60. minuti. Najintenzivniji je to period utakmice, jer četiri minute kasnije domaći smanjuju, ali za još dvije minute opet Mićunović asistira, a Novinić trese mrežu za konačnih 3:1 za Karlovac 1919.

Karlovački nogometaši zadržali su prvo mjesto na ljestvici, a u sljedećem kolu, naredne subote u 15:30 sati, dočekuju kutinsku Moslavinu.