SPORT

Nogomet: Nakon derbija sve po starom - Karlovčani se vratili pobjedama, Slunjani katastrofama

Nogomet: Nakon derbija sve po starom - Karlovčani se vratili
pobjedama, Slunjani katastrofama

Nakon županijskog derbija 4. NL Središte, sve se vratilo na staro, barem kada je u pitanju proljetni dio prvenstva. Slunjani očito imaju igru za Karlovčane, jer nakon što su jesenas slavili na Čavlekovom stadionu, proteklog su vikenda, unatoč izuzetno lošoj proljetnoj formi, na svom terenu slavili protiv ovog proljeća vrlo raspoloženih Karlovčana.

Ipak, to nije ništa izmijenilo u nastavku prvenstva koji je uslijedio već ove srijede zaostalim kolom, u kojem su Karlovčani slavili u Petrinji, a Slunjani doživjeli pravu katastrofu na domaćem terenu.

Nogometaši Karlovca 1919 oslabljeni su otputovali u Petrinju, ali uspjeli su doći do nova tri boda. Istina, na početku su se "igrali" Petrinjci - prvo su u 20. minuti poveli, pa dvije minute kasnije autogolom vratili stvari u egal. U 33. minuti Karlovčane je u prednost doveo Novinić, a domaći su početkom drugog dijela stigli do novog izjednačenja. Ipak, kako je susret odmicao "plavo-bijeli" su bili bolji i precizniji te golovima Mamića i Pahanića došli do zaslužene pobjede rezultatom 4:2.

Slunjani su na krilima pobjede protiv Karlovčana očekivali uspjeh u domaćem susretu protiv Dinama iz Odranskog Obreža, koji ovog proljeća također loše igra, ali doživjeli su potop. Poveli su pogotkom Matovine već u 9. minuti, ali već do odmora bilo je 3:1 za goste, a na kraju - 5:1.

Spomenimo i da je odigrana posljednja utakmica osmina finala Županijskog nogometnog kupa, u kojoj je Korana teže od očekivanog slavila protiv novigradske Dobre 1:0 pogotkom u posljednjim trenucima susreta. U četvrtfinalu se sastaju: Zrinski Ozalj - Karlovac 1919, Oštarije - Slunj, Ogulin - Ilovac i Duga Resa 1929 - Korana. Utakmice se igraju 25. travnja u 17 sati.