Niko Kovač slavio pobjedu s rukometašima u minhenskoj Olimpijskoj dvorani

Niko Kovač slavio pobjedu s rukometašima u minhenskoj Olimpijskoj
dvorani

U dvorani Olympiahalle u Münchenu 13 000 gledatelja pratilo je susret Hrvatske i Islanda, a tijekom cijeloga dvoboja hrvatski su navijači bodrili naše igrače i uvjerljivo nadglasali islandsku publiku.

U prvoj utakmici Svjetskoga prvenstva u Njemačkoj Kauboji su pobijedili neugodne Islanđane rezultatom 31:27. Fantastični Luka Stepančić zabio je osam pogodaka, a ključan je bio njegov osmi pogodak u 54. minuti kojim su Kauboji definitivno slomili neugodnu islandsku obranu i zatim priveli utakmicu kraju.

Stepančić je zaslužio titulu najboljeg igrača susreta, a nagradu mu je uručio bivši hrvatski nogometni izbornik Niko Kovač. Aktualni trener minhenskog Bayerna pratio je dvoboj kraj terena i njegov ulazak na parket oduševio je hrvatske navijače koji su ovacijama pozdravili proslavljenog hrvatskog nogometaša.

Važnu pobjedu našim su rukometašima čestitale i legende hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić i Vedran Ćorluka.

Islandski izbornik Gudmundur Gudmundsson odao je počast hrvatskoj ekipi

- Hrvatska je jedna od najboljih ekipa i zato sam ponosan na svoje momke. Igrali smo fantastično s izuzetkom pet minuta u prvom i desetak minuta u drugom dijelu. Nažalost, Hrvatska je predobra i preiskusna momčad da to ne bi iskoristila. Ipak, imamo ekipu s puno mladih igrača, s jedva desetak utakmica pa im je ovo jedno dobro iskustvo - kazao je islandski izbornik.