Tekvondaši karlovačke Prane pomeli konkurenciju na dugoreškom turniru sv. Nikola

Tekvondaši karlovačke Prane pomeli konkurenciju na dugoreškom
turniru sv. Nikola

TKD Prana, TKD Karlovac i TKD Banija Pandas nastupili su na taekwondo turniru 17. Sv. Nikola 2019. u Dugoj Resi gdje je nastupilo 127 natjecatelja iz 17 hrvatskih klubova.

Taekwondo klub Prana je ostvarila tri ekipna plasmana. Najbolja je bila u kadetima, druga u poretku kadetkinja i druga u ukupnom poretku.

Zlatne medalje osvojili su kadeti Oscar Kovačić (do 49kg), proglašen je i najboljim kadetom turnira. Zatim, Ivan Latković (do 65kg), kadetkinja (do 37kg) Ema Brnardić, mlađa kadetkinja (do 33 kg) Lara Tuškan i mlađi kadet (do 30 kg) Karlo Bošnjak.

Brončane medalje osvojile su kadetkinje Leona Grubiša (do 44kg) i Aleksandra Macut (do 55kg). Također i mlađi kadeti Mihael Trnokop (do 33 kg), Jakov Žilić (do 33kg), Martin Hamilton (do 51kg) i mlađa kadetkinja (do 27 kg) Klara Bošnjak.

Nastupili su još ali nisu uspjeli izboriti medalje, Dora Naglić, Tara Rožić, Gabrijel Čorak i Toni Spudić.

Taekwondo klub Karlovac nastupio je na dugoreškom turniru s pet natjecatelja u muškoj i ženskoj konkurenciji:

1. mjesto Đorđe Bunčić KAD -57kg (1 pobjeda) 2. mjesto Stella Mržljak MKAD-Ž -39kg (2 pobjede) 2. mjesto Amadea Pavković MKAD -51kg (bp) 3. Mjesto Ester Mržljak MKAD -43kg (bp) Bez plasmana: Rebecca Mržljak MKAD -33kg

Na turniru u Dugoj karlovačke Pande su se predstavile s devet natjecatelja od kojih se sedmorica okitilo medaljama. U ekipnoj konkurenciji kod kadetkinja Pande su osvojile 3. mjesto.

Kod pojedinaca medalje su osvojili:

1. mjesto KAD Lirijana Jakšić (-47kg) 2. mjesto MKAD Petar Milašin (-27kg) 3. mjesto MKAD Tea Trupković (-36kg) 3. mjesto MKAD Dominik Kralj (-30kg) 3. mjesto MKAD Luka Vuković (-36kg) 3. mjesto MKAD Lorena Čavrag (-36kg) 3. mjesto MKAD Matija Gvozdić (-47kg)

Na turniru su nastupili i domaći tekvondaši TKD Duga Resa koji su osvojili četiri prva, jedno drugo i tri treća mjesta.

Rezultati: Tea Trupković kad (-55kg) 1. mjesto Duje Halar mkad (-33kg) 1. mjesto Tea Požar mkad (-47kg) 1. mjesto Dominik Aršulić kad (+65kg) 1.mjesto Sara Ivanić mkad (-47kg) 2. mjesto (bez pobjede) David Cindrić mkad (-30kg) 3. mjesto (bez pobjede) Dora Ivanić mkad (-30kg) 3. mjesto (bez pobjede) Mihael Sestrić mkad (-27kg) 3. mjesto (bez pobjede) Nastupili su još Dora Halar, Ivan Sestrić, Nela Trupković i Vita Malović

KIDS EUROPEAN CHAMPIONSHIPS

Brežanovi tekvondaši nastupili su gradu Mercedesa Sindelfingen (Njemačka) na međunarodnom taekwondo turniru Kids European Championships (EP za mlađe kadete) pod pokroviteljstvom Europske taekwondo Unije. Nastupilo je 465 tekvondašica i tekvondaša 148 klubova iz 48 država.

Taekwondo klub Karlovac nastupio je s dvije mlađe kadetkinje a za brončanu medalju se uspjela izboriti Dalija Bunčić (mkad – 43 kg) , dok Lei Oparnici (mkad -35 kg) to nije uspjelo.

17. ADIDAS MAKSIMIR KUP

Prana je sudjelovala i na turniru u Podsusedu na kojem je nastupilo sedam formaša. Osvojili su 5 zlata 3 srebra i broncu.

Zlatne medalje osvojili su Emanuel Mahečić KA2, Matea Magdić KB5, Paula Petrić SB1, Emanuel Mahečić D2 i Matea Magdić D2. Srebrne medalje osvojili su Eric Liković u KA4 i u kategoriji D1, Karla Ivka D1. Brončanu medalju osvojio je Josip Krznarić JA2.

Nastupala je i Tena Naglić ali u izuzetno jakoj konkurenciji uspjela je izboriti tek 5. mjesto.

25. CHRISTMAS TOURNAMENT

U Češkoj je održan taekwondo turnir 25. Christmas tournament na kojem je sudjelovalo 500 natjecatelja iz 18 zemalja. Članovi Banija Pandas tima nastupili su sa sedam natjecatelja osvojivši jednu zlatnu, dvije srebrne i dvije brončane medalje.

Najuspješniji je bio kadet Petar Fičko (-45 kg) s osvojenom zlatnom medaljom. Srebrne medalje osvojili su juniorka Lucija Hrebac (-63 kg) i mlađa kadetkinja Ivona Ferenac (-50 kg). Brončane medalje osvojili su mlađe kadetkinje Nikolina Hrebac (-36 kg) i Magdalena Kolarić (-47 kg).

- Ovo je ujedno bio i posljednji ovogodišnji turnir. Iznenadila su nas češka taekwondo pravila za mlađe kadete kojima je bilo dopušten udarac u glavu pa smo morali odraditi ubrzani tečaj borbe u glavu. To nas je omelo za bolje mlađe kadetske rezultate – objašnjava trener Neven Trbojević.