Nakon Helene Valentić, i Bruno Belčić treći na 3.000 metara sa zaprekama na završnici Hrvatskog atletskog kupa

Nakon Helene Valentić, i Bruno Belčić treći na 3.000 metara sa
zaprekama na završnici Hrvatskog atletskog kupa
foto ilustracija (Belčić na nedavnom PH na kojem je osvojio srebro)

I drugog dana natjecanja završnice Hrvatskog kupa u atletici za seniore i seniorke AK Karlovac ubilježio je jedno treće mjesto, i to u istoj disciplini, već pomalo "karlovačkom" steeplechaseu. Nakon što je prvog dana u utrci na 3000 metara sa zaprekama treće mjesto osvojila Helena Valentić u ženskoj, danas je isto uspjelo Bruni Belčiću u muškoj konkurenciji. U relativno mirnoj utrci brzo se odvojio trojac Svalina-Novosel-Belčić, a ni među njima nije bilo neizvjesnosti - Svalina iz Agrama mirno je osvojio prvo, Novosel iz Dinamo Zrinjevca drugo, a Bruno Belčić treće mjesto.

Vrlo blizu bio je i Hrvoje Neralić u utrci na 400 metara s preponama, no koštao ga je poprilično rezerviran start - nakon 200 metara bio je uvjerljivo posljednji, a onda je krenuo u sjajnu završnicu, prestigao nekoliko atletičara, a da je bilo još malo vremena možda bi stigao i do trećeg mjesta. Ovako je osvojio četvrto mjesto, a kakav je bio finiš govori činjenica da je petoplasirani ostao više od dvije sekunde iza njega, dok je pola sekunde nedostajalo da sustigne i trećeplasiranog, iskusnog Kotura.

Marko Krivačić bio je vrlo dobar peti na 800 metara, Luka Lugar sedmi u bacanju kladiva, a Helena Valentić osma na 3000 metara. Štafeta 4 x 400 metara nije nastupila zbog bolesti Ivana Jakovljevića.

Završnica kupa pokazala je i ogromnu, ali za hrvatsku atletiku zasigurno ne i dobru, dominaciju zagrebačkih klubova. Od 42 discipline, atletičari i atletičarke zagrebačkih klubova osvojili su čak 36 prvih mjesta. U tom kontekstu vrlo je dobar ekipni plasman seniora AK Karlovca - u konkurenciji 18 klubova Karlovčani su šesti, iza pet zagrebačkih klubova (Agrama, Dinamo Zrinjevca, Zagreb Ulixa, Svetica i Mladosti), a ispred svih ostalih klubova među kojima su i jake atletske sredine poput Varaždina, Splita, Rijeke, Osijeka... Djevojke su, također u konkurenciji 18 klubova, vrlo solidne osme.