KAportal Najbolji u sportu KŽ 2016. - Dino Povrženić , Petra Furač, veslački dvojac „Korane“ i stolnotenisačice „Aquaestila“ | Karlovački informativni web portal

Najbolji u sportu KŽ 2016. – Dino Povrženić , Petra Furač, veslački dvojac „Korane“ i stolnotenisačice „Aquaestila“

Svi laureati Karlovačke županije za 2016.

Zajednica športova Karlovačke županije proglasila je naujspješnije sportašice, sportaše, klubove i ekipe, mlade nadarene nade (28) i mlade nade s rezultatima (23) sportaše s invaliditetom, sportske djelatnike godine za prošlu 2016. godinu te sportske djelatnike za dugogodišnji rad (životno djelo) u sportu. Za najuspješnije u 2016. godini proglašen je karataš KK Karlovac 1969 Dino Povrženić, a sportašicu gimnastičarka karlovačkog „Sokola“ Petra Furač, Najuspješnija momčad je dvojac na pariće VK Korana iz Karlovca (Dominik Šutalo i Juraj Rudar), dok je najuspješnija ekipa Stolnoteniski klub Aqueastil iz Duge Rese. Praktički je izbor isti kao u Karlovcu s tom razlikom što su dugoreške stolnotenisačice „izgurale“ karlovačke odbojkašice.

Dino Povrženić je priznanje primio iz ruku proslavljene atletičarke Jelice Pavličić – Štefančić

Najuspješniji sportaš je Dino Povrženić (Karate klub Karlovac 1969).

Nominirani su bili: 1. Borna Petanjek (SK Duga Resa) 2. Dino Povrženić (KK Karlovac 1969.) 3. Dominik Šutalo (VK Korana) 4. Miljan Vorkapić (KK Ogulin 5. Vlado Cindrić (SK Policajac)

  • Najuspješnija sportašica je Petra Furač (Gimnastički klub Sokol Karlovac).
    Nominirani su bili: 1. Katarina Smiljanec (AK Karlovac) 2. Matea Beršinić (TKD Karlovac 3. Mia Jurašić (TK Ogulin 4. Petra Furač (GK Sokol Karlovac) 5. Xue Han Vukelja (STK Aquaestil).

    Priznanje iz ruku nekadašnje najbolje sportašice u anketi HOO-a Marijete Željković – Čelić primio je veslač Juraj Rudar, a pratner iz čamca Dominik Šutalo je na pripremama s veslačkom reprezentacijom

    Najuspješnija muška ekipa / klub je dvojac na pariće Veslačkog kluba Korana iz Karlovca s posadom Dominik Šutalo i Juraj Rudar.
    Nominirani su bili: 1. Odbojkaški klub Karlovac, 2. Streljački klub Duga Resa, 3.Streljački klub Policajac, 4. Teniski klub Ogulin, 5. Veslački klub Korana.

    Najuspješnija ženska ekipa / klub je Stolnoteniski klub Aquaestil iz Duga Rese.
    Nominirani su bili: 1. Gimnastički klub Sokol Karlovac, 2. Kuglački klub Karlovac, 3. Odbojkaški klub Karlovac, 4. Stolnoteniski klub Aquaestil 5. Ženski rukometni klub Ogulin.

    Priznanje za dugogodišnji rad u sportu primili su: Milan Vukošić (Slunj) Miloš Đanković (Karlovac) i Željko Drakšić (Duga Resa, posthumno).

    Županijski pročelnik Željko Šančić uručio je priznanje svojoj klupskoj gimnastičarki Petri Furač

    Najuspješniji treneri: Dario Keča (KK Karlovac 1969), Robertina Kućan (GK Sokol Karlovac), Tatjana Rašić (HRK Karlovac), Dubravko Dragičević (RK Ogulin), Ivan Maraković (SK Duga Resa), Zdravko Cindrić (NK Slunj).

    Najuspješniji sportski djelatnici: Zoran Cicvara (KBK Tigar Karlovac), Tihomir Kasunić (HRK Karlovac), Vinka Suhin (GK Sokol Karlovac), Boris Grgurić (KK Ogulin), Nikica Sminderovac (KKK Rastočki Mlinari – Slunj), Željko Capan (KŠR Korana Karlovac).

    Igračice STK Aqueastil s predsjednikom kluba Željkom Car i predsjednikom ZŠKŽ Želimirom Feitlom

    Mladi nadareni sportaši: Lea Novković (AK Karlovac ), Marija Herman (ŽRK Ogulin), Dorian Mihalić (SK Duga Resa), Vedran Rožić (NK Zrinski Ozalj), Benjamin Paulić (BK Olimpija), Leona Stipetić (ŽRK Drenak) Luka Joha (MČ Karlovac), Relja Kojčin (RK Ogulin), Grgur Moguš (SK Duga Resa), Ela Magdić (KBK Tigar Slunj), Paula Bitunjac (KK Karlovac 1969), Luka Bićanić (NK Eugen Kvaternik), Luka Bokulić (NK Ogulin), Josip Vuljanić (TKD Karlovac), Ivan Car (KK Duga Resa), Helena Dujmić (TKD Ogulin), Jure Papa (JK Duga Resa), Lucija Hrebac (TKD Banija Pandas), Mislav Dasović (TKD Ozalj), Angela Čalić (ŽKK Karlovac), Katarina Domitrović (GK Sokol Ogulin), Ivano Grčić (RŠK Karlovac), Nikola Begović (KK Korana, Slunj), Mauro Bauer (VK Korana), Matea Vinski (OK Plavi Zmaj), Sven Anić (TKD Prana) , Karlo Pandža (NK Slunj) i Matej Radoš (NK Karlovac 1919).

    Mladi sportaša s ostvarenim rezultatima: Lovro Čorak (GK Sokol Karlovac), Dorian Salopek (TK Ogulin) , Petra Banjavčić (OK Plavi Zmaj) , Tomislav Špruk (HRK Karlovac), Anamarija Grdić (ŽKK Ogulin), Tin Živčić (SK Duga Resa), Iva Požega (TKD Banija Pandas) , Gabriel Salopek (GK Ogulinski Sokol) , Anamarija Banjac (MK Karlovac), Marta Vukelić (STK Aquaestil), Lorena Požega (KBK Tigar Slunj), Leona Joha (AK Ka-tim), Vanesa Bogdanović (ŽKK Ogulin) , Matko Živčić (KBK Tigar Karlovac), Frane Martinjaš (JK Duga Resa), Petra Laslo (KK 4 rijeke), Patricija Šprajc (TKD Ogulin) , Patrik Rački (AK Karlovac), Nikolina Požega (KBK Tigar Slunj), Luka Vuković (GK Ogulinski Sokol) , Patrik Vrabac (VK Korana), Tin Štefanac (KK Korana) i Matija Tek (GK Sokol Karlovac).

    Nagradu za životno djelo – postumno, primili su supruga i sin Željka Drakšića iz ruku karlovačkog gradonačelnika Damira Jelića

    Najuspješniji sportaši s invaliditetom: Juraj Škrtić (AK osoba s invaliditetom Karlovac), Nataša Rašeta (STK osoba s invaliditetom Karlovac), Mirsad Bećirević (SRC Labrador’), Izet Hasanagić (ŠDS Karlovac), Denis Velimirović (ŠDS 4 rijeke), Ana Čunović (ŠDS Karlovac), Igor Grgurić (SK invalidnih osoba Duga Resa), Željko Gašparović – Tima (KSŠ Ozalj).

    Priznanje za izuzetne ostvarene rezultate na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeriu primio je Miljenko Vučić (Ogulin).

    Na početku svečanosti laureate županijskog sporta i goste pozdravili su domaćini – predsjednik Zajednice športova Karlovačke županije (ZŠKŽ) Želimir Feitl i gradonačelnik Grada Slunja Jure Katić. Program je uspješno vodila novinarka Radio Slunja Nikolina Obrovac, a glazbene točke izveli su klapa „Slunjanke“ i domaći sastav „Trio“ (Dario, Jadranko i Mario). Svečanosti je održana u prepunom restoranu „Fenix“ u neposrednoj blizini Slunja.

    KAŠonline

  • Odgovori