KAportal Na juniorskom EP-u karlovačka tekvondašica Iva Požega plasirala se između 9. i 16. mjesta | Karlovački informativni web portal

Na juniorskom EP-u karlovačka tekvondašica Iva Požega plasirala se između 9. i 16. mjesta

Iva77Na Europskom juniorskom prvenstvu u Daugavpilsu (Latvij) u kimonu s grbom hrvatske taekwondo reprezentacije nastupila je i članica Taekwondo kluba Banija Pandas Iva Požega (+68 kg). Na tatami Požega je izašla posljednjeg dana a u kategoriji je nastupilo je 17 najboljih tekvondašica iz raznih država.

U samom ždrijebu nije imala previše sreće jer je odmah završila u pretkolu gdje je pobijedila predstavnicu Slovačke Radku Hudakovu sa 21:3. U sljedećem kolu je dočekala Ruskinja Alena Gorshkova koja ju je pobijedila sa 2:15. Da se plasirala u borbu za medalju borila bi se s europskom prvakinjom turkinjom Saymom Nur Sogut, ali nije uspjela izboriti četvrtfinale. Ovim nastupom je izborila plasman između 9. i 16. mjesta što i nije tako slab rezultat– kaže njen trener Neven Trbojević.